Локдаун дає нові можливості агросектору України

14 квітня 2021, 10:00 1666

Локдаун для України в якомусь сенсі може зіграти і відносно позитивну роль, враховуючи особливість структури нашої економіки.

Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, радник Президента Олег Устенко.

Він зазначає, що з новою силою в міжнародному економічному порядку денному актуалізується питання продовольчої безпеки.

«Тут є нові можливості для українського аграрного бізнесу. Це і добре в короткостроковій перспективі, і не дуже — в довгостроковій. З одного боку, повинні були б розвиватися інші сектори економіки, в тому числі й сектор послуг, наближаючи структуру нашої економіки до європейських країн. Але є ймовірність, що навпаки буде більш активний розвиток сільськогосподарського сектору», — сказав Устенко, зазначивши, що через це може розвинутися український варіант «голландської хвороби» (негативний вплив зміцнення реального курсу національної валюти на економічний розвиток в результаті буму в окремому секторі економіки. — Ред.).

Тільки якщо в класичній «голландській хворобі» була переконцентрація інвестиційного ресурсу в енергосектор, то в разі України це може відбуватися в аграрній галузі, вважає він.

У той же час, на думку експерта, можливе різке зростання інвестицій до агросектору.

«Криза не вимила повністю український капітал, він є. Є й голодні до прибутку іноземні інвестори. Цей іноземний капітал буде заходити в цей сектор. І не тільки в аграрний, оскільки це специфічний бізнес, а й в переробку аграрної продукції.

Тут відкриваються нові можливості та нові ризики. Буде крен інвестицій в аграрний бік, чого не дуже хотілося б, але швидше за все цього не уникнути», — додає Устенко.

Він пояснює, що в цьому випадку буде відбуватися повільне, але постійне вирівнювання цін в Україні з цінами на зовнішніх ринках.

«Інфляція — це ще один можливий ризик. Для нас це може бути проблемою. Адже в структурі нашого споживчого кошика чи не половину складають продукти харчування. Це означає, що якщо доходи активно рости не будуть, ця імпортована інфляція може підняти питому вагу витрат домогосподарств на їжу», — каже Устенко, відзначаючи, що така ситуація може викликати збільшення міграційних процесів з України.


AgroPortal.ua за матеріалами РБК