Кар'єра в агросекторі: до чого треба бути готовим

30 серпня 2021, 10:11 1010

Кожному молодому фахівцеві, який приходить влаштовуватися на роботу, найбільше не вистачає одного — досвіду. Для агро цей досвід має бути польовим.

Таку думку висловив генеральний директор ТОВ «АГРОКІМ» (Прилуцький кластер ІМК) Віталій Лановлюк.

Він зазначив, что теорія в університетській аудиторії та робота в офісі — це прекрасно і потрібно, але тільки опинившись у вирі реальних жнив і посівної, можна зрозуміти, що та як працює (а іноді й чому не працює).

Лановлюк поділився, що після навчання в університеті та 5-річної роботи в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» переїхав у Прилуки і почав працювати керуючим відділенням №3 в товаристві «АГРОКІМ» (Прилуцький кластер ІМК).

«Саме цей період роботи був найціннішим у плані набуття нового досвіду та вироблення навичок в управлінні колективом та організації виробничих процесів. Наступні декілька років я працював заступником директора з розвитку, знову переїхав — цього разу в Носівку, працював на цій же посаді в «Агропрогресі» (Носівський кластер ІМК) та директором елеватора «Носівський цукровий завод». Невід'ємна умова зростання в агро — досвід у всіх ланках: виробництві, доробці, зберіганні», — уточнив експерт. 

Він зазначає, що за роки роботи на різних підприємствах не тільки здобуваєш практичний досвід, а й виробляєш свої правила та принципи керівництва, не лише безпосередньо вчишся, а й спостерігаєш. Завдяки цьому, очоливши підприємство, уже маєш, на що спиратися, і бачиш, куди рухатися.

«Звичайно, для кожного виробництва пріоритетами залишаються підвищення ефективності та досягнення планових виробничих і невиробничих показників. Проте є ще поняття культури компанії, частиною якої ти стаєш. В ІМК є одне важливе правило: ми працюємо командою, підставляючи один одному плече, а не ногу. Це й визначає принципи комунікації: думка кожного має бути почута, двері керівника мають бути постійно відчиненими для працівників, потрібно знати, чим вони живуть, а отже, постійно бувати на виробництві та спілкуватися з персоналом. А також пам'ятати чудову приказку: «Одна голова добре, а дві краще», особливо якщо це голови працівників, які мають уже чималий досвід за плечима», — підсумував Лановлюк.


AgroPortal.ua за матеріалами Facebook