logo

Думка експерта

Для виходу українського насіння на ринок ЄС потрібен лише один крок Джерело фото: Agravery

Для виходу українського насіння на ринок ЄС потрібен лише один крок

Думка експерта Олександр Капустінський 22 листопада 2017. 14:31 1145

Єврокоміссія має провести одне фінальне голосування, щоб пустити на свій ринок українське насіння.

Про це заявив в.о. директора ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» Олександр Капустінський.

«Перепон для експорту українського насіння я не бачу. Україна на сьогодні приєдналась до схеми Організації економічного співробітництва та розвитку (далі — насіннєві схеми ОЕСР) ми видаємо сертифікат ISTA згідно з правилами та порядком, встановленими Міжнародною асоціацією з контролю за якістю насіння (ISTA)», — сказав віын.

За словами Капустінського, за цим сертифікатами українське насіння вже експортується до Білорусі, Молдови, Румунії, Туреччнини тощо.

«Потенціал експорту насіння у нас величезний. Потрібно, щоб Єврокомісія формально прийняла рішення про визнання еквівалентності, фінальне голосування по статусу якої попередньо, як нам відомо заплановано в ЄС на кінець 2017 року. Але на цим питанням потрібно працювати спільно державним органам та виробникам насіння, науковим установам», — додав він.

Він також зазначив, що у 2017 р. з України було експортовано 1,78 тис.т насіння, 61 експортний сертифікат. Основним імпортером цієї продукції залишається Білорусь.  

За матеріалами Agravery.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги