Дилери мають допомагати з впровадженням передових технологій

29 листопада 2017, 07:03 2370

Безліч аграріїв часто замислюються про доцільність впровадження елементів точного землеробства, не беручи до уваги величезну кількість чинників, які ці системи дозволяють нівелювати.

Про це в межах виставки Agritechnica в Ганновері розповів фахівець з точного землеробства компанії John Deere Україна Дмитро Калашніков.

На його думку, фермер має повною мірою ознайомитися з можливостями, які сучасна техніка може йому надати, щоб зрозуміти, що він може з нею робити вже зараз і в якому напрямку потрібно розвиватися і робити подальші кроки.

«У нашої компанії є стратегія розвитку дилерів та надання їм комплексних сервісних пакетів FarmSight. Згідно з цією стратегією, завдання дилера полягає не тільки в підборі оптимального обладнання для виконання поставлених завдань, але і в консультації і допомозі клієнтам у налаштуванні і правильній експлуатації техніки. Я б навіть сказав, у супроводженні техніки під час експлуатації, якщо цього забажає клієнт», — говорить він.

Основна ідея розвитку таких сервісних пакетів — додаткові послуги, які бізнес може надати своєму клієнтові.

«Зараз наші дилери починають працювати у напрямку не тільки продажу техніки, але і надання різних агрономічних послуг, зокрема таких, як ЗЗР, добрива і технології, щоб вирішити всі нагальні проблеми фермерів. Варто відзначити, що, за результатами щорічної оцінки залученості дилерів у процес розвитку комплексних рішень для своїх клієнтів, з 6 українських центрів 5 отримали оцінку 2.0 з 3.0 максимальних. Вони також надають таку послугу, як навчання операторів, і консультують з питань систем точного землеробства», — зазначає Калашніков.

Крім того, для своїх клієнтів компанія John Deere вже давно запустила сервіс Центр операцій, куди кожен аграрій може зайти, зареєструватися і користуватися сховищем даних: карти полів, обприскування, внесення ЗЗР і т. п. За словами експерта, аграрій за допомогою цієї системи може зіставити всі вихідні дані, на підставі яких створити карти приписів для обприскувачів, диференційованого внесення добрив, отримати результати від виконаної роботи і практично в реальному часі подивитися результати роботи на полях.

«Ми плануємо запустити таку програму для своїх клієнтів, яка дозволить протягом 5 років використовувати дані для моніторингу техніки безкоштовно. Спочатку додаткові інвестиції тут не потрібні, необхідно лише бажання фермера почати цим займатися», — говорить експерт.

Калашніков підкреслює, що досить часто українські аграрії не беруть до уваги такий фактор, як ущільнення ґрунту. У Європі ж це одна з найважливіших проблем, вирішити яку допомагають системи RTK.

«Компанія John Deere представляє на виставці Agritechnica не тільки новинки машин, але і інноваційні рішення для точного землеробства. Цього року ми отримали срібну медаль за систему AutoTrac Implement Guidance , що керує просапним культиватором, використовуючи сигнал RTK і відеокамери, які визначають положення робочих органів культиватора щодо рослин. Ця система дозволяє автоматизувати процес культивації після сходів. Тобто вона стежить за місцем розташування трактора, його GPS-позицією, використовує камеру для того, щоб визначити, де фактично знаходяться робочі органи культиватора. Система може автоматично контролювати швидкість трактора залежно від умов, для того щоб уникнути пошкодження рослин», — пояснює Дмитро.

AutoTrac Implement Guidance рекомендується використовувати разом із системою RTK, оскільки іноді через пропуски або відсутність сходів, коли камера не бачить рослини, система автоматично переходить у режим навігації відповідно до супутників, продовжуючи рух, поки знову не з'являться сходи. Тільки-но камера знову бачить рослини, система переходить у режим керування відповідно до камери. Тому використання сигналу RTK є найбільш бажаним в такі моменти. Швидкість, на якій проводили випробування системи, досягала 16 км/год.

А складанням ортофотозйомки має займатися окремий консультант, який на цьому знається, оскільки відповідальність під час аналізу цих даних дуже висока.


Наталія Ключникова, AgroPortal.ua