logo

Думка експерта

Ефективний захист та економія коштів в українських реаліях

Ефективний захист та економія коштів в українських реаліях

Думка експерта Олександр Мигловець 13 травня 2019. 06:11 477

Оскільки кукурудза на початку вегетаційного періоду розвивається досить повільно, а міжряддя культури змикаються досить пізно, вона не може повноцінно конкурувати з бур’янами.

Як забезпечити посівам безконкурентне середовище для росту й розвитку і як підійти до вирішення цієї проблеми комплексно, розповідає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

«Велике значення має висів кукурудзи у чисте поле. Однак цього недостатньо, щоб забезпечити максимальну реалізацію генетичного потенціалу культури. Тому післясходові обробки по контролю забур'яненості, особливо в умовах 2019 року, мають бути неодмінним елементом вирощування кукурудзи. А для охоплення максимального широкого спектру сегетальної рослинності рекомендую звернути увагу на бакові суміші препаратів», — зазначає Олександр Мигловець.

Так, для повноцінного знищення широкого спектру однорічних та багаторічних злакових і дводольних видів бур'янів у посівах кукурудзи він рекомендує застосовувати бакову суміш Міладар, КС (нікосульфурон, 45 г/л) у нормі 1,25 л/га + Агент, СЕ (2,4-Д 2-етилгексиловий ефір, 452 г/л, у кислотному еквіваленті, 300 г/л + флорасулам, 6,25 г/л) у нормі 0,5 л/га + ПАР Тандем (0,15%).

«Вона ефективно знищує як вегетативну, так і підземну частину присутніх на полі бур'янів, що забезпечує суттєву прибавку врожайності порівняно до невчасно обробленого поля. Гербіцид Агент націлений на знищення широкого спектру однорічних (в т.ч. й стійких до 2,4-Д) і деяких багаторічних дводольних видів бур'янів. Його можна застосовувати з фази 3 до 7 листків культури (включно); при цьому він не має післядії на наступні культури у сівозміни і є безпечним для навколишнього природного середовища. Міладар же контролює однорічні, багаторічні злакові і деякі дводольні бур'яни, в тому числі, найпроблемніші та спеціалізовані, — мишій (види), куряче просо, пирій повзучий, сорго алепське та інші. Він має найширше «технологічне вікно» внесення серед існуючих гербіцидів — від 3 до 10 листків культури включно — і є надзвичайно толерантним до культури як за раннього, так і пізнього внесення. А поєднані в одній баковій суміші, ці два препарати забезпечують комплексне рішення проблеми забур'яненості посівів кукурудзи й сприяють суттєвій економії коштів на гербіцидних обробках», — запевняє Олександр Мигловець.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги