logo

Спецпроекти

Ранкова кава // Лежачий камінь, або 5 кроків для апгрейду кар'єри

Ранкова кава // Лежачий камінь, або 5 кроків для апгрейду кар'єри

Спецпроекти 11 червня 2018. 06:13 838

Ваші робочі будні останнім часом нагадують сюжет із кінострічки «День бабака» — одні й ті ж обов'язки, одні й ті ж особи; жодних претензій від начальства, але й жодних досягнень і підвищень. Що робити, аби «перезавантажити» кар'єру?

КРОК 1. Не бийте байдики

Спробуйте підрахувати, скільки часу ви проводите на перервах і чаюваннях. Кожен перекур — 10 хвилин раз на дві години плюс дві кави-брейки по 15 хвилин, «зависання» в соцмережах всього нічого — рази 2-3 по 15 хвилин — разом майже дві години витраченого марно часу на день, і вже 10 годин на тиждень! Спробуйте оптимізувати свою діяльність у робочий час з користю для вирішення виробничих завдань. Так ви покажете завзяття до роботи і не залишитеся непоміченим. 

КРОК 2. Плануйте

День, тиждень, місяць. Привчіть себе виділяти 10 хвилин наприкінці кожного робочого дня на складання розкладу на наступний; наприкінці кожного тижня — 20 хвилин на наступний і так далі. Відокремлюйте головне від другорядного. Більш глобальні завдання розбивайте на дрібні за принципом «з'їсти слона». Наприклад, вам доручено випуск буклетів для презентації вашої компанії на виставці. Поділіть роботу на етапи за пріоритетністю: перше — узгодити текст і його обсяги; друге — провести моніторинг цін на друк; третє — проконтролювати ілюстрації; четверте — узгодити бюджет.

КРОК 3. Використовуйте нетворкінг — мистецтво налагодження ділових зв'язків

Знайомтеся і підтримуйте стосунки з партнерами, клієнтами, врешті-решт, з конкурентами. Не забувайте про однокурсників і колишніх колег. Ви не знаєте, хто й яким чином може вплинути на вашу кар'єру в майбутньому. Цілком можливо, що ваш сусід по аудиторії зараз у хороших стосунках з директором вашого департаменту, і він може дати вам позитивні рекомендації. 

КРОК 4. Проявіть себе

Проявляйте активність, ініціативу, висловлюйте свою думку, будьте на виду у керівництва. Однак пам'ятайте, що ініціатива передбачає подальші дії-кроки — якщо вже ви запропонували якийсь проект, будьте готові його очолити та реалізувати, а також нести повну відповідальність як за успіх, так і за провал.

КРОК 5. Вчіться вигідно продавати себе

Не соромтеся в розмові з керівництвом підкреслювати свої досягнення, згадуйте, наскільки ваші дії були корисні для фірми. Шеф дійсно може цього не знати. Але не перестарайтеся — не хваліть себе при кожному зручному випадку, і тим більше даремно. Не соромтеся заводити розмову про надбавку до зарплати або підвищення на посаді, якщо вважаєте, що свою нинішню вже «переросли». 


AgroPortal.ua за матеріалами Міжнародного кадрового порталу hh.ua 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги