logo

Спецпроекти

Ранкова кава // Як піти у відпустку без авралу

Ранкова кава // Як піти у відпустку без авралу

Спецпроекти 18 червня 2018. 07:06 980

Документи підписані, квитки куплені, готель заброньовано, але в останній робочий день перед відпусткою доводиться засиджуватися в офісі до опівночі, терміново доробляючи-дописуючи-дораховуючи все, що накопичилося, або того гірше — на два тижні вперед.

Чому так відбувається і головне — як уникнути вічного передвідпускного авралу? Спеціально для читачів AgroPortal.ua, ми підготували 5 порад, як піти у відпустку і повернутися до роботи без зайвих нервів.

1. «Їжте слона по шматочках». Якщо ви точно знаєте, що, скажімо, за 3 місяці повинні виконати певний обсяг роботи, і саме на цей період припадає ваша відпустка, — не залишайте все на останній тиждень, розбийте роботу на рівні частини. Краще щодня затримуватися на годину, ніж перед відпусткою не спати дві доби поспіль.

2. Не розтягуйте «задоволення». Якщо перед відпусткою ви все-таки не встигли закінчити всі справи і щось доведеться доробляти, не розтягуйте це на весь період відпочинку — недороблена робота не дасть вам повноцінно розслабитися. Виділіть для виконання завдання певний час — ту половину дня, коли ви є більш продуктивними.

3. Серйозні розмови — до, а не після. Вас очікує бесіда з керівництвом, наприклад, про підвищення зарплати або нову посаду. Коли її краще почати — до або після відпустки? Аргументи за поствідпускний період: свіжа голова і нові сили. Але майте на увазі, що думка «а чи будуть задоволені мої вимоги?» не дасть вам спокою під час відпочинку. Тому краще ініціювати серйозну розмову до відпустки: у разі позитивного рішення ви відпочиватимете зі спокійною душею, у разі негативного — буде час проаналізувати помилки, щоб повернутися до цього питання пізніше.

4. «І нехай увесь світ зачекає». Якщо можна вимкніть телефон, не відповідайте на робочі е-мейли і повідомлення у соціальних мережах. Подобається це колегам чи ні, але у вас — повноцінний відпочинок. Якщо ж на роботі без вас об'єктивно не обійтися, обговоріть час, який можете присвятити роботі, наприклад, будні дні з 8.00 до 10.00. У сучасному світі доволі просто зв'язуватися з іншими людьми. І людина доступна для спілкування завдяки сучасним онлайн-інструментам комунікації і гаджетам (смартфонам, планшетам, різноманітним месенджерам, електронній пошті) не тільки рідним і друзям, а й роботодавцю і колегам практично 24/7. Це зручно для швидкого вирішення робочих питань, але часом забирає особистий час співробітників, у тому числі в період відпустки. 

5. Правильно плануйте відпочинок. Для того щоб повністю розслабитися й усвідомити, що можна нічого не робити, необхідно орієнтовно два дні. Тому заплануйте на цей час екскурсії, огляд визначних пам'яток, активні прогулянки. А далі можна просто лежати на пляжі і насолоджуватися сонцем. Те ж саме і з виходом із відпустки — залиште собі хоча б два дні на адаптацію перед активним робочим процесом.

На особливу увагу заслуговує і перший робочий день. Постарайтеся прийти на годину раніше, щоб дізнатися всі робочі новини, почитати пошту, поспілкуватися з колегами, адже, швидше за все, під час вашої відсутності відбулося багато нового. А після складіть план роботи на тиждень і цей день. Хоча нічого глобального на перший робочий день краще не планувати. 


AgroPortal.ua за матеріалами Міжнародного кадрового порталу hh.ua 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги