logo

Спецпроекти

Уроки менеджменту // 7 бізнес-правил від СЕО Starbucks Джерело фото: Кfund-media.com

Уроки менеджменту // 7 бізнес-правил від СЕО Starbucks

Спецпроекти 25 червня 2018. 06:00 784

Голова правління мережі кав'ярень Starbucks Говард Шульц пішов у відставку. Ця людина, яка створила бренд зі світовим ім'ям, розуміється в менеджменті, і тому ми підготували бізнес-принципи, які характеризують Шульца як людину і як керівника.

Людей потрібно надихати

У 2008 році Шульц повторно став СЕО Starbucks. І він став головним модератором на чотириденній конференції в Новому Орлеані для 10 тис. менеджерів. Його метою було надихнути своїх підлеглих, тому що компанії мають потребу в людях з інтуїтивними навичками лідерства. Він успішно доніс свій посил, і управлінська команда стала енергійною, як ніколи.

Надання продуктів і послуг має бути послідовним

У Starbucks більше ніж 22 тис. магазинів по всьому світу, але куди б ви не потрапили — в Нью-Йорці або в Сеулі ви завжди отримаєте незмінно прекрасний смак макіато або капучино. Пріоритетом Шульца завжди було надання найкращого сервісу клієнтам і єдиного стандарту якості продуктів.

Турбота про співробітників

Шульц намагався прислухатися до потреб співробітників. Мова йде не тільки про бонуси, пільги. Так, надання медичного обслуговування дозволило компанії завоювати довіру співробітників. А після опублікованого в The New York Times розгромного інтерв'ю співробітниці мережі щодо робочого графіка, він не оголосив їй догану, а вислухав побажання та скоригував робочі години.

Заохочення різних культур і заохочення розмаїття

Кожна з кав'ярень спроектована з урахуванням особливостей країни, це ж саме можна сказати і щодо дизайну інтер'єру. Команда Starbucks працює з постачальниками з різних країн світу, включаючи Африку, Азію, Індію.

Місія на першому місці

В інтерв'ю Опрі Вінфрі Шульц сказав, що любить каву, але це не основна причина, чому він обрав цей бізнес. Він хотів побудувати компанію, яка б поважала гідність кожного. Місією він бачив надання людям простору для спілкування, дружніх зустрічей, а не просто створення чергового кафе, де можна перекусити і випити кави.

Партнерство — це важливо

З правильними партнерами набагато легше досягти успіху та впізнаваності бренду. Зараз мережа кав'ярень співпрацює з Apple, надаючи клієнтам можливість завантажувати плейлисти Starbucks з iTunes. Партнерство з Barnes and Noble дає можливість клієнтам купувати книги та  насолоджуватися читанням за горнятком кави.

Клієнти та співробітники — стовпи бізнесу

Барісти Starbucks знають уподобання всіх постійних клієнтів кав'ярень. Це дозволяє їм почуватися бажаними гостями. При виникненні непорозумінь в процесі обробки замовлення співробітники завжди йдуть назустріч побажанням клієнтів.

Шульц вірить, що у співробітників маса відмінних ідей і завжди прислухається до них. Цей принцип привів до створення frappuccino — холодної кави, яку винайшов один з працівників мережі.


AgroPortal.ua за матеріалами Кfund-media.com


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги