logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Актуальні рекомендації щодо сої Джерело фото: www.zernoexport.com

Аграрний лайфхак // Актуальні рекомендації щодо сої

Спецпроекти 10 травня 2017. 07:52 1162

Цього року квітень видався значно прохолоднішим, ніж зазвичай, на сході країни навіть зі снігом, що створило певні ризики для вегетуючих культур. Незважаючи на це, у кінці місяця спостерігалося суттєве потепління, що дасть змогу розпочати посівну кампанію сої в першій половині травня. Прохолодна та дощова погода сприяла збереженню вологи, якої на момент сівби сої часто було замало.

Значну прибавку врожаю сої дає відносно недорогий захід обробка насіння інокулянтами. Ця обробка є штучним зараженням насіння бактеріями, які розвиваються на кореневій системі і перетворюють повітряний азот на нітрати, що, своєю чергою, необхідні для розвитку рослини. Встановлено, що соя віддає перевагу природному біологічному азоту в порівнянні зі штучно синтезованим. Також у результаті гарного збагачення бульбочками бобові можуть залишати в ґрунті від 60 до 340 кг невикористаного азоту на кожному гектарі.

Компанія BASF пропонує сільгоспвиробникам провести обробку насіння сої такими інокулянтами, як ХіСтік Соя та ХайКот Супер Соя.

ХіСтік Соя це високоефективний інокулянт на стерильній торфовій основі для обробки насіння сої. Норма використання 400 г на 100 кг насіння. Дуже зручна упаковка (пакет 400 г) дозволяє проводити інокуляцію сухим методом, коли інокулянт просто додається до бункера сівалки перед посівом або до бункера протруювача з подальшим перемішуванням із насінням. Завдяки додатковим речовинам інокулянт дуже добре утримується на насінні після перемішування. Також можна додати невелику кількість води (2 мл на 1 кг насіння), перемішати з насінням, щоб його зволожити, а тоді перемішати з інокулянтом. Якщо оброблене насіння не було висіяно протягом 24 годин, необхідно провести повторну інокуляцію.

ХайКот Супер Соя преінокулянт для обробки насіння сої. Обов’язковим є його використання з ХайКот Супер Екстендер. Норма використання: ХайКот Супер Соя 1,42 л/т + ХайКот Супер Екстендер 1,42 л/т. Інокуляцію можна проводити за 90 днів до висіву насіння, оскільки ХайКот Супер Екстендер забезпечує бактеріям додаткове живлення та захист. Упакований інокулянт у коробку, в якій знаходяться обидва компоненти, кожен у каністрі об’ємом 6,4 л. Упаковки вистачає на обробку 4500 кг насіння сої.

На ринку інокулянтів України ХайКот Супер Соя є найбільш ефективним препаратом: концентрація бактерій на 1 насінину удвічі більша, ніж забезпечують продукти конкурентів. Це, своєю чергою, гарантує утворення більшої кількості бульбочок та, як результат, збільшення врожаю.

 

Підготовка до посіву: протруєння насіння

Високий вміст патогенів у ґрунті та заражене насіння можуть значно знизити схожість та енергію проростання, а ґрунтові шкідники взагалі здатні локально зрідити або навіть повністю знищити посіви сої. Протруйник Стандак® Топ від компанії BASF допоможе вашій сої уникнути можливих ризиків на початкових етапах її розвитку.

Стандак® Топ поєднує в собі три діючі речовини, які забезпечують інсектицидну дію (фіпроніл), фунгіцидну дію (тіофанат-метил та піраклостробін) та фізіологічний ефект (піраклостробін). Під час обробки насіння Стандак® Топ із розрахунку 1,0-2,0 л/т продукт контролює такі хвороби сої, як церкоспороз, фомопсис, фузаріоз, антракноз, пліснявіння насіння, та комплекс ґрунтових шкідників. Також Стандак® Топ завдяки AgCelence® ефекту забезпечує кращий розвиток кореневої системи, а це, своєю чергою, гарантує кращий доступ до вологи та елементів живлення. Препарат сумісний з інокулянтами ХіСтік Соя та ХайКот Супер Соя.

 

Новини

Показати все

Блоги