В дорозі з... Катериною Конащук. Одеса

16 вересня 2016, 08:30 4348

Тепле літо залишилося позаду, але осінь теж не буває нудною. Особливо, якщо відправитися в подорож і скоротати ще теплі дні, наприклад, в... Одесі.

Де варто побувати, що подивитися, і головне — як «зарядитися» справжнісіньким одеським колоритом, розповіла віце-президент з комерції компанії AgroGeneration Катерина Конащук.

Найкраще місто, яке Ви відвідали?

Не боюсь здатися банальною, але найкраще місто для мене — Одеса.

Джерело фото: patriot.zt.ua

Спочатку хотілося розповісти про дивовижні міста — Ріміні, Кіль, Барселону, Стамбул, Катманду, Брюссель... Ці спогади — спалахи емоцій, яскраві моменти мого життя. Але в суб'єктивному понятті «найкращий» означає не найкрасивіший і не найдивовижніший, і навіть не рідний, а просто улюблений. І якір мого серця кинуто саме в Одесі.

Сама я з Миколаєва, це недалеко, на півдні України. Період мого дорослішання збігся з розпадом радянського індустріалізму найпотужнішого суднобудівного міста. Це сталося не відразу, не раптово. Тихий сум і в'янення — малопомітне зсередини, але тим болючіше в порівнянні...

Одеса ж входила в моє життя поступово — спочатку рідкими літніми дитячими екскурсіями відпочинку, потім студентськими «наїздами» на першоквітневі Дні сміху й олімпіади. Закоханість у місто прийшла за часів перших кроків в агробізнесі та навчанні в МВА. Напевно, драйв знань і самореалізації, відчуття руху вперед, почуття максималізму й підкорення недосяжних раніше вершин, набуття кола однодумців, зустрічі з неймовірними людьми, час відкриттів і емоцій, моря, сонця й акацій — все сплелося у взаємозв'язок з містом.

Який в Одесі кращий готель?

В Одесі завжди можна знайти притулок до душі та по кишені. Вибір величезний: хостели, готелі будь-якої зірковості, апартаменти, постоялі двори — Перлина біля моря прийме всіх.

Джерело фото: zlatatravel.com

Якийсь час моїм улюбленим готелем був «Фраполлі» на Дерибасівській — тиха гавань бізнесменів та іноземців. Зараз — апартаменти або готелі ближче до моря. Хоча спочатку варто вибирати місце ближче до планів поїздки. Шкода втрачати час на дорогу: в центрі Одеси «затори» й «тягнучки» — звична справа.

Влітку Одеса найбільш багатолюдна, я ж вважаю за краще бачитися з нею навесні та восени. Для пляжного відпочинку є й інші чудові місця.

В якому ресторані або кафе варто пообідати в цьому місті?

В Одесі не слід поспішати, особливо з їжею. Прийом їжі — певний культ, що не терпить метушні. Краще ретельно заздалегідь підібрати ресторан, що підходить вашій компанії, цілі зустрічі, з потрібною вам кухнею та атмосферою.

Одеська кухня смачна та різноманітна виходячи з асортименту звичних приморських продуктів — в більшості своїй риби, курки й овочів. Слід покуштувати форшмак, рибну юшку, курячу шийку, бички смажені, кабачкову ікру та ще багато чого іншого.

Одеські діти особливо люблять дідуся, бабусю та курячу ніжку :)

Візитна картка одеської кухні — мережа ресторанів «Реста» Савелія Липкина: «Дача», «Компот», «СтейкХауз»... Не заглянете хоч в один з них — і нічого буде обговорювати з друзями :)

Цікаві ресторани — «Бернадацці», «Франзоль», «Марістела Біч Клаб».


Профітролі з кафе TREFF. Джерело фото: з особистого архіву Катерини Конащук

З дитиною варто сходити в «Треф», побалуватися солодким — в кондитерську «Бізе» або «Профітролі», смачна та не нудна кава — «Тиша. Espresso bar», а якщо хочете провести приємний вечір в сквері Пале рояль біля фонтану (між іншим, охороняється UNESCO) — вам потрібен ресторан «Сальєрі».

І сніданки. Тепер це «Бенедикт» (біля Соборної площі). Дивовижні сніданки-сети з шампанським — справжнє задоволення. Причому, в який би час доби ти не зайшов, тебе незмінно зустрінуть привітанням «З добрим ранком!». І в цьому теж Одеса.

Яку книгу взяти в дорогу?

Я не багато читаю під час подорожей — віддаю перевагу прогулянкам і новим враженням. Якщо важлива тільки картинка, можна залишитися вдома біля телевізора. В пізнанні нового місця важливо все: погода, компанія, настрій, запах, їжа, атмосфера, спілкування...

І «це не Ріо-де-Жанейро!», як говорив Остап Бендер — не пропустіть одеський колорит!

Джерело фото: Думська

Для «передчуття» Одеси, в дорогу рекомендую Ільфа і Петрова — класику жанру, зачитану нашими батьками, зрозумілу нам і дивну для наших дітей.

Які пам'ятки варто обов'язково відвідати?

Є дуже великий чек-лист. Дерибасівська. Потьомкінські сходи. Привоз. Пам'ятник Дюку, Пушкіну і Катерині Другій. Театр опери та балету. Міськсад. Морський вокзал. Тещин міст... І багато чого ще згідно пошуку в Інтернеті. Цим переліком не варто нехтувати.

Мої улюблені місця в Одесі:

  • Порт. Оглядовий майданчик з боку Ланжерона та вид з боку морського вокзалу. Вражаюча панорама переміщення машин, суден, механізмів і вантажів на стику моря й неба.
  • Одеська філармонія — із середини минулого століття розміщена в будівлі колишньої Зернової товарної і фондової біржі, зведеної в 1899 р. в стилі італійської готики.
  • Вулиця Маразлієвська, прилегла до парку Шевченка, що зберегла більшість будівель 19 ст. Землевідведення під ці будови було зроблене за часів Міського голови Г. Маразлі за символічною вартістю, але з умовою неповторності споруд при збереженні загального стилю. Деякі парадні досі зберегли оригінальні дерев'яні двері та мармурову обробку.
  • Траса Здоров'я (від «Ланжерона» до «Аркадії»). Велосипедна прогулянка в тіні зелених дерев уздовж моря доставить чимало задоволення в погожий день.

Багатий чудовими місцями й Одеський регіон — сучасне Южне, стародавній Білгород-Дністровський, мальовниче Вилково, музей Шабо, виноградники колоністів...

Який одяг узяти з собою?

Зручне для прогулянок взуття та одяг залежно від погоди. Навіть влітку не завадить легка куртка для прогулянки ввечері вздовж моря або на катері/яхті.

Сонячні окуляри! Адже в Одесі два сонця, одне з яких не тоне, а відбивається в морі.

Що ще має бути в валізі?

Підготовка до зустрічі з містом/друзями та гарний настрій!

Ваша порада мандрівникам?

Бажано відпочинку приділяти саме вихідні дні. Перевіряти пошту регулярно, але не безперервно.

Поменше спати, побільше гуляти. Виспатися можна пізніше в дорозі або вдома. Для цього в усіх поїздках мене супроводжує надувна подушка, навушники та шаль, щоб влаштуватися зручніше.

Професійного гіда в Одесі брати не обов'язково — якщо вас супроводжує справжній одесит, він безоплатно поділиться своєю любов'ю до міста. Я не зустрічала городян більше закоханих в своє місто, ніж одесити!

І знову-таки Бендер: «Чи справді прекрасне життя, або мені це тільки здається?»


Наталія Бортник, AgroPortal.ua