Формат DLG: максимум агрономічних знань на невеликій площі

12 грудня 2017, 06:52 4463

«Вперше зробити легше, аніж повторити успіх», — кажуть організатори International Field Days Ukraine/«Міжнародних днів поля в Україні», DLG Україна та Німецько-український аграрний демонстраційний та навчальний центр (АDFZ Ukraine). І попри все ставлять перед собою амбітну мету — у червні 2018 року знову зібрати масштабну тусовку професіоналів-аграріїв у селищі Дослідницькому на Київщині.

Запевняють: «Рівень організації Днів поля DLG в Україні буде, як завжди, на високому рівні, зміст самої виставки ми удосконалимо та доповнимо».

AgroPortal.ua вирішив ближче познайомитися із командою DLG в Україні, у якої такі серйозні плани.

Источник фото: Agroportal.ua
Джерело фото: Agroportal.ua

Доктор  Райнхард Россберг, керівник експертної групи, представник DLG Competence Center Agriculture (Німеччина)

Із 1988 року в команді організаторів DLG-Feldtage у Німеччині. Зараз є куратором цього традиційного європейського формату в Україні. З головного офісу DLG у Франкфурті дистанційно консультує українських спеціалістів, періодично приїздить на поле в Дослідницькому.

Райнхард Россберг: «Якось перед початком Днів поля у 1994 році я обходив експозиційні ділянки в Німеччині і побачив керівника великої насіннєвої компанії. Запитав, як у них справи.

—  Думаю про «Дні поля DLG», що недешево виходить мені ця ваша виставка, — поскаржився набундючений німець.

— Чому ж тоді все одно берете участь? — здивувався я.

— Захід такого високого рівня не можу пропускати, —  рішуче відповів власник провідної компанії, ім«я якого є брендом.  

Тоді я ледь стримав радість і гордість. Переконливішого підтвердження успішності нашого заходу і вигадати неможливо! Провідний гравець ринку навіть уявити собі не може пропустити нашу виставку. Бо це вже також і справа престижу, самодостатності в галузі.

Тепер вважаю справою честі і своєю місією перенести кращі німецькі стандарти організації в українські умови».

Джерело фото: ДЛГ Україна
Джерело фото: День поля в Німеччині 2016: DLG-Feldtage

Коли ви зможете сказати, що виставка в Україні вдалася?

«Заплануйте для мене додаткову ділянку», — говорили нам минулорічні учасники одразу після закінчення перших «Днів поля DLG в Україні». Тоді ми ще навіть не оголошували, коли збиратимемо наступну виставку. Але нас до цього підштовхували учасники, які витратили багато грошей, часу, старань на підготовку. Значить, отримали відповідну віддачу. (Дійсно, ці компанії підтвердили участь та заклали ділянки на 2018 рік.)

У Німеччині гарантованого успіху ми досягли десь на 4-й раз проведення виставки. Тоді в ній почали брати участь і найбільші світові компанії та бренди. Це був якісний стрибок. Стало зрозуміло, що участь у «Днях поля DLG» — це вже також і  питання іміджу. Переконаний: в Україні це станеться навіть швидше.

А як з відвідувачами?

Так, відвідувачів дещо менше, ніж ми очікували. Це через незнайомий формат. Але усі: і фермери, учасники і чиновники, хто приїхав у Дослідницьке, — підходили і казали, що вражені. Тому що такої щільності агрономічних знань на такій невеликій площі побачити ще деінде — просто нереально.

Цінність для практичного землекористувача

На порівняно малій площі ви знайдете усі провідні фірми, які представляють свою продукцію та послуги саме на українському ринку. Кожна з них на своїх днях поля вихваляє тільки себе, прагне помножити продажі. А от формат DLG зводить на одній площі всіх конкурентів. Відвідувач може порівняти, а головне — підшукати потрібний елемент для своєї технології, підкріпити вибір консультаціями не тільки фахівців компаній, але й незалежних експертів, скажімо, незаангажованих науковців.

Джерело фото: ДЛГ Україна
Джерело фото: «ДЛГ Україна»

Немає загальних рецептів

У сільському господарстві не може бути загальних рецептів. Бо у кожного свої умови, особливості клімату тощо. Тому пропонуємо весь спектр технологічних знань, з яких агрономи виберуть для себе оптимальне і доступне рішення.

Головне — інформація і консультації, а не продаж

У нашому форматі ключові фігури — не продавці, а в першу чергу виробники машин, обладнання, насіння, добрив та засобів захисту. Вони показують найновіші продукти та технології. Дилери працюють на наших виставках як ті, хто краще, ближче знають свого безпосереднього споживача та орієнтуються в особливостях конкретних регіонів. А отже, можуть точніше запропонувати актуальну продукцію, яка підвищить ефективність.

Чого бракує?

Поки що замало спеціалізованої техніки для робіт на дрібних виставкових ділянках. У надто щільних умовах великі агрегати можуть пошкодити сусідні наділи. Сподіваємось на інтерес виробників, які нададуть своє обладнання і водночас продемонструють свої можливості на невеликих площах, а це принагідно оцінять дослідні господарства, присутні на виставці.

Старт для студентів

Багатьом учасникам перших «Днів поля DLG в Україні» сподобалося, що в третій день до них підходило так багато зацікавлених студентів, початківців. Казали: «Це добре. Це майбутні кадри». У знаменитої Agritechnica в Ганновері теж є традиційний День молоді. Це унікальна практика.

До речі, колеги-початківці, які нам у Німеччині допомагали з організацією виставки, потім легко стартували у професії. Попрацювавши зі спецами із класних компаній, могли показати себе й отримували одразу по кілька пропозицій роботи.

Тут їхня практика дуже вимоглива, бо на дослідних виставкових ділянках великі ризики — не маєш права помилитися. Треба працювати уважно і чітко. Зате які можливості відкриваються!

Можливості для науковців

Завдяки контактам під час перших «Днів поля DLG в Україні» українські науковці братимуть участь у діловій програмі наступних Днів поля DLG у Німеччині. Зокрема, завідувач кафедри рослинництва НУБіП професор Світлана Каленська братиме участь у міжнародному змаганні технологій вирощування озимої пшениці. Для нагляду за експериментом запрошені незалежні експерти та аналітики з поважних міжнародних організацій, дорадчих служб, навчальних закладів. Ділянку з українським насінням вже закладено».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Александер Цайн, заступник координатора  проекту «Аграрний демонстраційний та  навчальний центр» (АДНЦ)

Очолює агрономічну службу та взяв на свої плечі багато оперативної роботи з організації першої виставки у Дослідницькому. Каже, що 11 років тому приїхав до України у пошуках пригод і не шкодує.

Александер Цайн: «Я німець і виріс на форматі DLG. Він мене захоплює різноманіттям якісних новинок у практиці рослинництва і можливістю поспілкуватися з кращими спецами та колегами.

Коли запропонували  спільно організувати такі ж Дні поля в Україні, одразу погодився, бо це — рівень.

Правда, що буде так важко, зрозумів вже у процесі:). Тут треба постійно вчитися.

Перші

Одразу відгукнулися на ініціативу ті, хто дуже добре знав формат і його переваги, — німецькі компанії. DLG — ідеальна платформа для представників малого і середнього бізнесу. Вони не такі потужні, щоби самостійно організовувати дуже масштабні події. А тут — саме те, що треба.

Без права на помилку

На звичайній виставці будь-яку поламану стендову конструкцію можна відремонтувати за дві години. У живому полі є лише одна спроба показати експеримент. Схибив — все пропало аж до наступного сезону.

На нас очікувало багато різних несподіванок. Треба було пояснити мешканцям навколишніх сіл, чим саме ми займаємось. Бо, приміром, наша цінна зелена озимина з демо-ділянок трохи не пішла… на корм сусідським кролям. Була вірогідність незумисного пошкодження, мусили бути пильними, охороняти ділянки.

Джерело фото: ДЛГ Україна
Джерело фото: «ДЛГ Україна»

Новинки

Вперше у 2018 році на виставці покажуть озимий горох. На цю культуру зараз великий попит. Компанія KWS представить незвичайне гібридне жито, а Saaten Union — гібриди пшениці. Технології підземного зрошення демонструватиме компанія Unifer. Це тільки деякі.

Цікаве

Цінний досвід запропонувала команда з компанії Horsch: крім простої демонстрації, ще  разом із партнером заклали на двох ділянках досліди, щоби показати результат роботи техніки на кукурудзі. Ви б бачили: щоби все було точно, шестеро людей працювали без перерви 8 годин! І усе для чистоти експерименту із внесенням міндобрив, сумішей різних добрив. Самі розраховували, змішували.

Для майданчика, де показують свої можливості обприскувачі, індивідуально замовили спеціальні металеві конструкції, створені за унікальними кресленнями, що відповідають міжнародним стандартам. Слюсарні та зварювальні роботи тривали понад два місяці.

Трохи про масштаби

Щоби доглядати траву, спеціально висіяну на кампусі, в усіх проходах між ділянками, ми купили газонокосарку. Продавець думав, що беремо для приватного господарства, і порадив: «Можете заправити і 3-4 рази собі спокійненько косити, лише тоді зробите  наступну заправку». Натомість нам довелося заправлятися по 5-6 разів на день — масштаби!

Особисте

Я надто багато часу проводив у полі. Звісно, дружина часто нервувала. Незадовго до відкриття, замість того щоби їхати в парк, я привіз сім«ю погуляти на територію виставки. Нарешті тоді всі подобріли. Були задоволені!»

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Павло Фурман, молодий агроном в DLG Україна

Освіту агронома отримав в Уманському національному університеті садівництва. Пробував себе в інших напрямках, але повернувся до сільського господарства. Каже, в кабінеті не так цікаво, гени далися взнаки: дід, тато, брат — усі агрономи. Вирішив долучитися до команди DLG, щоб набути досвіду та пройти навчання на семінарах  АDFZ, до яких залучені фахівці з Німеччини.

Вчитель

Павло Фурман: «Дуже цікаво працювати  в команді з Александером Цайном. Він зовсім не схожий на українських агрономів. Він постійно в полі — працює, чергує, випробовує, показує, як зробити краще.

Александера рідко побачиш в офісному піджаку. Частіше він в полі чи за кермом трактора. У нього завжди в багажнику лопатка, а в кишені — спеціальний ножик. Каже: «Не маєш з собою інструмента — тоді ти несправжній агроном».

Минулого року на дослідних ділянках було висіяно близько 400 сортів і гібридів різних культур. У цьому сезоні озимих вже засіяли 204 види. Щодня спостерігаю за їх сходами і ростом. Кожен сорт того чи іншого гібриду був обраний компанією-учасником за якимись особливими властивостями як новинка, або для показу технології посіву, або для демонстрації ЗЗР, добрива чи ін. Тому кожна маленька ділянка має себе відповідно і продемонструвати під час виставки. Розумію пана Цайна, чому він так часто на полі і чому так уважно ставиться до кожної рослини».

Джерело фото: ДЛГ Україна
Джерело фото: "ДЛГ Україна"

Теоретики і практики

На демо-ділянках разом збираються досвідчені агрономи з дуже крутих компаній і поважні науковці та викладачі. Для мене це — неоціненний досвід!

Розумію, що то за філігранна робота у кожного учасника, який мусить вмістити на обмеженій площі і демо-ділянки, і виставковий намет, і обов«язкові прохідні стежки. Це все дуже дисциплінує.

Зануритися вглиб

Як на мене, один із найцікавіших живих стендів, який готується на наступне літо, — це глибокий розріз ґрунту, щоби подивитися особливості розвитку кореневої системи культур за різних систем обробітку. Будуть новинки порівняно із минулорічними експериментами. Залучаються авторитетні ґрунтознавці, науковці для нагляду за чистотою експерименту та аналітики. Гордий, що теж буду причетний».


Ірина Садова, AgroPortal.ua