Трактор в полі дир-дир-дир... батько мій не бригадир

12 грудня 2016, 00:00 5141

Я проходив виробничо-технологічну практику на підприємстві СФГ «ШАР» село Вовчинець Козятинського району Вінницької області. Дане фермерське господарство займається вирощуванням майже всіх ранніх і пізніх злакових культур.

Мною було вибрано дане підприємство тому, що воно має добру матеріально-технічну базу з новітньою технікою, передовими сучасними  технологіями, що дали мені можливість вдосконалити свої знання, вміння і навички отримані під час теоретичних, практичних, лабораторних занять в коледжі, а також воно розташоване неподалік від мого місця проживання.

Прибувши на практику мене зустрів дружній колектив, тому звикнути до праці за спеціальністю мені було напрочуд просто. Під час практики мені знадобилися теоретичні знання з будови, ремонту і експлуатації сільськогосподарської техніки, тому що я мав справу з новітньою технікою. На жаль, цих знань інколи було недостатньо, тому що в сучасних аграрних ВНЗ переважно застаріла техніка, що зовсім суперечило матеріально-технічній базі підприємства, проте викладачі коледжу для вивчення нової техніки проводили практичні заняття на виробництві з використанням сучасної аграрної техніки і демонструванням сучасних технологій. Це надихало мене здобувати нові знання і удосконалювати їх під час виконання різних видів робіт на виробництві.

Проблем при проходженні практики в мене не виникло, бо я мав досвідченого і відповідального керівника. Під його керівництвом я здійснював ремонт техніки, а саме заміну мастила у картері, заміну масляних і повітряних фільтрах у тракторі John Deere 8410. Виконував заміну випускного колектора на двигуні PowerTech 8.1, заміну підшипників вала соломотрясів, заміну бичів барабана, а також спеціального масляного насоса на комбайні John Deere 9640 WTS. Також не було проблемою виконання оранки і дискування після збору зернових культур.

Брав участь в обмолоті сої спеціальною жаткою HidraFlex, цей агрегат був новим тому перед початком роботи його потрібно було як слід налагодити, з допомогою дилерського центру регулювання провели швидко і якісно. Цікавою робою також був збір соняшнику, різними приставками, а також спеціальними жатками.

За весь період практики я поставив собі одне питання: навіщо шукати краще за кордоном, коли маємо своє з гідною європейською оплатою праці? Відповідь дає для себе кожен сам. Наразі сьогодення вимагає від молодого покоління держави зберігати своє, надбане століттями, багатство та розвивати агросектор, тому що ми маємо такі родючі землі, потужну техніку і працелюбний народ, що має невтомне бажання працювати на розвиток української економіки.

На момент повернення до навчального закладу я здобув покращені практичні знання з експлуатації, ремонту та сервісу сільськогосподарської техніки, а також досвід, який є незамінним при освоєнні та вивчені нового матеріалу.

Ігор Папіровник, 4 курс, факультет агроінженерія, Житомирський агротехнічний коледж


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!