Смачний День працівників сільського господарства! Вітаємо Лесю Малинку з перемогою

17 листопада 2016, 12:00 3321

Незважаючи на труднощі, український селянин був і залишається дбайливим господарем, який вміє працювати, впроваджувати нові технології, виробляти продукцію, яка має попит на внутрішньому і світовому ринках.

Таку думку в коментарі AgroPortal.ua висловила переможниця конкурсу, який наше видання спільно з «Першим національним аграрним кооперативом» проводило до Дня працівників сільського господарства Леся Малинка, кандидат с/г наук, вчений агроном ДУ «Науково-методичний центр «Агроосвіта».

За її словами, незважаючи на певні досягнення в розвитку аграрної сфери, в Україні ще багато питань чекають на вирішення.

«Потрібні суттєві зміни у ціновій політиці. Ціновий механізм має стати головною ланкою постреформованого аграрного виробництва. Важливу роль відіграє утворення у сільському господарстві кластерів. Необхідно звернути увагу і на розвиток фермерських господарств. Найважливішою проблемою у створенні фермерських господарств є відсутність стартового капіталу, на основі якого можна було б побудувати ефективно функціонуюче виробництво», — каже Леся Малинка.

На її переконання, цю проблему можна усунути шляхом надання підприємцям вигідних кредитів.

«Потрібно забезпечити гарантії збуту всієї виготовленої сільськогосподарської продукції за вигідними цінами; створити умови за яких фермерські господарства матимуть можливість змінювати свою технічну базу на сучаснішу», — додає експерт.

Значну роль повинна відігравати інноваційна діяльність. 

Серед напрямків інноваційного розвитку аграрного сектора наша переможниця визначила такі: 

1) створення та впровадження у виробництво високопродуктивних сортів і гібридів сільськогосподарських культур, нових порід тварин і птиці; 

2) стимулювання агроекологічної діяльності, зокрема розвитку альтернативного органічного агровиробництва; 

3) формування високоосвічених професійних кадрів. 

«Незважаючи на проблеми, які притаманні сучасному етапу розвитку сільськогосподарського виробництва, Україна повинна розвивати виробничі потужності сільського господарства, щоб у найближчі декілька років наша сільськогосподарська продукція могла вийти на світовий ринок і конкурувати з продукцією інших розвинутих країн світу», — резюмувала Леся Малинка.

Що ж до самого конкурсу, то спочатку наша переможниця не повірила, бо ніколи не вірила в конкурси, а особливо, в їх перемогу.

«Перший раз в житті виграла в такому прекрасному конкурсі. Тим паче це свято — одне із прекрасних професійних свят вподовж всього мого життя.  Свою трудову діяльність розпочала в далекому 1993 році в тоді ще КСП «Нове життя» Гадяцького району Полтавської області, так і прививала любов до сільського господарства в подальшому не зупинилась і стала кандидатом с/г наук. Навіть дисертацію захищала на День працівників сільського господарства 23 листопада 2005 року. На сьогоднішній день дякуючи долі працюю в установі «Науково-методичний центр «Агроосвіта», яку очолює мудра талановита жінка, яка також має відношення до аграрної галузі та аграрної освіти вподовж життя Тетяна Іщенко», — ділиться своїм життєвим досвідом Леся Малинка, додаючи наступне вітання:

Велика вдячність вам, працівники агропромислового комплексу, за вашу невтомну, наполегливу і сумлінну працю, щедрість душі й теплоту сердець! У цей святковий день зичу вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у праці і оптимізму у всіх ваших справах і починаннях. Хай не знають утоми ваші натруджені руки, нехай щедрою буде ваша життєва нива, а труди ваші й надалі збагачують Україну!