Мій новий друг — Сніжок

12 грудня 2016, 00:00 1410

З радістю згадую часи проходження практики у Франції. Ця неперевершена країна сирів, вина та солодкої випічки просто затьмарює мій розум. Ще в далекому дитинстві я мріяла побувати в цьому казковому місці, сфотографуватись біля «Залізної леді» та побувати на мальовничій природі Пюі-де-Дом, де гори охоплюють небо, а вітер на вершині настільки сильний, що, здавалось, може підняти й понести тебе на крилах мрій. Та таки мрії збуваються!

Ніколи не забуду місце проходження практики! Самі будівлі нагадують ті часи, коли ще не було сучасної техніки та люди їздили верхи, але новітні обладнання не дають забути про те, що ми живемо у світі прогресивних технологій. І не віриться, що раніше можна було без цього жити! Адже за допомогою техніки господар міняє підстилку тваринам, годує та напоює їх, а в часи випасання худоби встановлює «електричного пастуха»...

Мені завжди подобалось працювати з тваринами тому я й обрала саме це одноосібне господарство, яке займається вирощуванням корів та овець за м`ясним напрямком, також невелике місце займає рослинництво, але більше для власного споживання. Та саме тут я навчилася керувати трактором, перевозячи солому та корми для годівлі тварин! Також кожного дня перед сніданком та після вечері мені випала честь годувати ягнят молоком. Спочатку треба було бігати за ними та кожного ловити щоб напоїти, але потім вони вже, бачачи, що я йду в їхньому напрямку, підбігали та починали мене кусати за куртку, показуючи, що хочуть скоріше отримати їжу. Одному я навіть дала ім`я — Сніжок, бо він перший почав мені довіряти та іноді йому я співала пісеньки, а він дивився на мене своїми великими очима так, ніби все розумів.

Бачачи як проходять усі господарські процеси на фермі, я завжди згадувала своїх викладачів з коледжу та університету. Строки випасання худоби, правильне годування та раціон, заміна підстилки, догляд за ягнятами та телятами — все це я вивчала на уроках тваринництва. Також мені довелось побачити як проходить облік тварин на фермі, де згадувала пари з обліку та аудиту. Пам`ятаю як ми ходили в гості до бухгалтера, який вносив всі первинні документи в систему, де й формувалися звітності.

Щодо складнощів з якими я стикалась, то це лише мова. Взагалі, більшість французів не знають ніякої мови, окрім своєї, тому, мало помалу, я звикала до їхньої мови. Я помітила, що французьке тваринництво таке ж збиткове, як і в Україні. А різниця лише в тому, що в нашій країні, зазвичай, збитки тваринництва покриваються доходами рослинництва, а французькі ферми отримують дотації. Мабуть, це є однією з причин того, що Франція займає перше місце в Європі по виробництву сільськогосподарської продукції.

Все ж таки, і Україна має великий потенціал та ресурси для розвитку сільського господарства і я сподіваюсь, що отримані мною знання та навички на практиці у Франції допоможуть розвитку й українського господарства.

Богдана Загорулько, 4 курс, факультет економіки і менеджменту, Сумський національний аграрний унівеситет


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!