Метал, друг та «розбита» чашка

12 грудня 2016, 00:00 1065

Ви любите створювати речі своїми руками? Дивне запитання скажете. Однак повірте, кожній людині подобається займатись доволі різними речами. Одні люблять інтелектуальну працю, інші — фізичну. А окрема категорія людей взагалі любить споглядати як працюють інші.

Я, на свою радість, відношусь до тих, хто любить створювати речі, предмети, які можна відчути на дотик, наприклад з металу — можна створити автомобіль. Ось таке моє творче начало і стало основним при виборі моєї майбутньої професії механіка.

Зараз я навчаюсь на четвертому курсі спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». Як багато своїх ровесників, я не завжди розумію роль лекційного матеріалу. По багатьох дисциплінам він мені здається нудним, а інколи і непотрібним. Моя думка змінилась одразу ж після проходження практики.

До вибору підприємства я віднісся дуже відповідально. Воно було не тим, що знаходилось поряд з домом, не тим, у якому працює дядько чи брат, і не тим, в якому практику можна було пройти для формальності. Я обрав те, де можна було чомусь навчитись, проявити себе і в подальшому працевлаштуватись. Ним виявилось ТОВ ВД «Транс». До речі, на практику я відправився не один, а з добрим другом та одногрупником Прокопенком О. Вдвох же веселіше.

Вперше, переступивши поріг, я зрозумів, що нічого не знаю і мій здобутий багаж знань нічого не вартий. Моя самовпевненість розлетілась як розбита чашка. Однак, дякуючи моєму керівнику Карленку О.М. я поступово все розумів.

Як часто я картав  себе за недовивчену тему чи пропущене заняття. Ніби вчора Максим Вікторович розповідав мені про будову токарного верстату, однак тоді мої думки літали далеко.

Не думайте, що картина моєї практики виглядала так плачевно. Потроху мені почали довіряти виконувати хоч і нескладну, але відповідальну роботу. Плече друга, своєчасно підставлене, не раз виручало мене. Я не оглянувся, як моя практика добігала кінця. Я тепер не лише знаю, а і вмію  робити.

Можна бути прекрасним теоретиком, але не вміти застосувати ці знання на практиці. В той же час можна бути хорошим практиком, але без теоретичних знань не можна рухатись вперед і  в повній мірі якісно виконувати виробничі завдання. Теорія і практика — це частинки, що доповнюють один одного і без яких ніколи не складеться повна картинка.

Мої навики відзначили і педагоги. Здобутий практичний багаж змусив мене по-іншому поглянути на навчання в технікумі. До речі, скоро у мне розпочинається переддипломна практика. Я знову вирушаю на «ТОВ ВД «Транс». І мене вже там чекають.

Віталій Ліхтанський, 4 курс, спеціальність «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», Маслівський аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!