logo

Конкурс

Як у свої 20 отримати роботу мрії, або Історія успіху молодих спеціалістів

Як у свої 20 отримати роботу мрії, або Історія успіху молодих спеціалістів

Конкурс 02 листопада 2018. 06:28 2463

Кожен студент під час навчання постає перед проблемою вибору місця проходження практики. І це не дивно, адже частішають випадки, коли молоді спеціалісти після завершення виробничого навчання на підприємстві залишаються там працювати, і герої нашого матеріалу є тому підтвердженням.

Їхні історії дивують та вражають, а самі вони говорять, що просто витягнули «щасливий квиток». Але чи дійсно існує цей квиток? Можливо, за цим успіхом стоїть титанічна праця над собою та удосконаленням своїх навиків? Редакція AgroPortal.ua дізнавалася особисто.

Катерина Гречана, фахівець із маркетингу LNZ Group (Національний університет біоресурсів та природокористування України) 

З першого курсу університету я знала, що маю працювати в аграрній компанії маркетологом, і розуміла, що для цього мені необхідно набратись досвіду роботи. Тому, починаючи з 2-го курсу (в літній період), я працювала на безкоштовних засадах в «Аграрній партії», «СВКА Агро» тощо.

Під час мого навчання на 4-му курсі відкрилась вакансія стажера у відділ маркетингу компанії Syngenta. Я давно знала про цю компанію, адже вся моя сім’я працює в агросекторі, тому без роздумів відправила своє резюме (після чого нервувала і дуже чекала відповіді, адже робота в Syngenta — це була моя величезна мрія).

Врешті мене взяли на роботу, де я пропрацювала трохи більше року на посаді стажера відділу маркетингу польових культур. Дякуючи моїм наставникам, я отримала величезний досвід у роботі з організації заходів та документообігом, приймала участь у розробках роздаткового матеріалу. Саме завдяки набутим навичкам у Syngenta мені вдалося отримати роботу в компанії LNZ Group на посаді «фахівець із маркетингу», де продовжую своє професійне навчання.

Вікторія Марчук, технік-лаборант в «КВС-УКРАЇНА» (Житомирський національний агроекологічний університет)

Вже рік я працюю в насіннєвій компанії ТОВ «КВС-УКРАЇНА», але ще й досі згадую дзвінок з AgroPortal.ua: «Доброго дня, Вікторіє! Ви виграли номінацію від компанії «КВС-УКРАЇНА» в конкурсі «Краща аграрна практика 2016» і тепер маєте можливість пройти там стажування». І вже у лютому 2017-го я отримую диплом від представника цієї компанії, а в майбутньому і мого безпосереднього керівника, начальника виробництва відділу насіння кукурудзи та олійних культур ТОВ «КВС-УКРАЇНА» Олександра Пруса.

Після двомісячного проходження практики на заводі з виробництва кондиційного насіння кукурудзи я залишилась працювати на посаді помічника техніка-лаборанта. До моїх обов'язків входив контроль якості сировини та насіння, а саме: відбір проб насіння, аналізування його вологості арбітражним методом, визначення енергії проростання та схожості насіння, маси 1000 насінин. Через рік мене підвищили на посаді — тепер я технік-лаборант.

Павло Довгань, заступник директора з науково-дослідної роботи НДГ «Агрономічне» ВНАУ (Вінницький національний аграрний університет)

Навчаючись у Вінницькому національному аграрному університеті, на 3-му курсі я мав чудову можливість отримати практичні навики роботи у Науково-дослідному господарстві «Агрономічне» ВНАУ. Вибір господарства був недовгий, адже головними критеріями були економічна ефективність використання аграрно-ресурсного потенціалу та можливість втілювати здобуті знання на практиці. 

Яна Медушовська, професіонал з розвитку персоналу John Deere Україна (Національний університет біоресурсів та природокористування України)

Під час останніх місяців навчання на магістерській програмі «Адміністративний менеджмент» я направила своє резюме і мотиваційний лист у відділ «Людських ресурсів» компанії John Deere Україна. Пройшовши відбір, вже через місяць я проходила стажування у відділі «Тренінги».

Під час практики я отримала цінні навики комунікації та самоорганізації, а також мала змогу поглибити свої знання в галузі сільськогосподарських машин.

Важливим моментом є те, що під час такого стажування є можливість поглянути на ведення міжнародного бізнесу зсередини і збудувати для себе певний фундамент, базуючись на власних пізнаннях.

Інна Кузьмич, агроном-садовод ТОВ «Великокісницьке» (Вінницький національний аграрний університет)

На 5-6-му курсі навчання у Вінницькому національному аграрному університеті на агрономічному факультеті я проходила практику в сільськогосподарському підприємстві ТОВ «Великокісницьке» в с. Велика Кісниця.

За час проходження практики я мала можливість отримати потрібні навики для роботи у своїй майбутній сфері діяльності: перш за все, це пізнання сільського господарства, так би мовити, зсередини, і це великий плюс, тому що в навчальному закладі ми отримуємо базу, фундамент майбутньої професії, вершиною якого є саме практика, коли ти на собі особисто відчуваєш всі тонкості майбутньої професії.

Ця практика дала мені можливість отримати колосальний досвід насамперед у роботі з людьми, коли однією командою цілком і повністю з усією віддачею занурюєшся в роботу, починаючи працювати на землі, й на власні очі бачиш результат плідної праці з першими сходами посівів зернових, цвітом соняшнику, звуком комбайна в полі.

Віталій Петрук, заступник директора з розвитку бізнесу компанії ПП «Агропрогрес», Носівський кластер ІМК (Національний університет біоресурсів та природокористування України)

Спеціаліст, який має лише теоретичні знання, — це псевдоспеціаліст. Без практичних навичок неможливо системно розуміти операційні процеси на підприємстві. Для отримання комплексних знань в сільському господарстві, я розумів, що для старту кар’єри потрібно вибрати компанію з високими перспективами та досвідченим персоналом.

На момент моніторингу в аграрній компанії ІМК була відкрита вакансія менеджера з адміністративної діяльності. Пройшовши відбір та співбесіду, я був прийнятий на дану посаду. Після 6-місячного стажування мене підвищили до менеджера з постачання. Протягом 2 років на даній посаді я здобув масу знань в сфері комерції, а саме: ведення переговорів, планування бюджету, проведення тендерів, специфіка товарів, які закуповувались, формування доступної звітності.

Бажання розвиватись далі стимулювало мене дослідити весь ланцюг виробництва продукції. Керівництво компанії підтримало мене і надало можливість працювати в регіоні, на місці, де відбуваються всі виробничі процеси. Сьогодні я займаю посаду заступника директора з розвитку бізнесу компанії ПП «Агропрогрес» (це Носівський кластер ІМК).


Для довідки: IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018» вже стартував! Але якщо ти ще не надіслав свою роботу, маєш шанс це зробити до 16 листопада 2018 р. (включно). І пам’ятай: ми чекаємо саме на твою агроісторію!


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги