Продуктовий експеримент: 100 днів без магазинних продуктів

29 вересня 2016, 07:15 3032

У травні цього року Джастін Родс, який живе в Північній Кароліні, вирішив провести експеримент: за 100 днів виростити стільки їжі, скільки їсть його сім'я з шести чоловік.

«Я хотів зробити це для себе і для того, щоб надихати інших людей,  щоб показати їм, що жити за рахунок землі набагато простіше, ніж вони думають, — говорить Родс. — На моєму прикладі ви можете оцінити, що можна зробити всього за 100 днів».

Протягом останнього десятиліття Родс жив і харчувався за рахунок восьми акрів землі. Він вирощує індиків і курей, які забезпечують його сім'ю м'ясом і яйцями, а значить, — 25% усієї їжі від ферми.

Родс вирішив, що вони могли б збільшити цей відсоток досить швидко. Але, перш ніж почати, він сформулював кілька основних правил, одне з яких: не більше 10 годин на тиждень можна витрачати на те, щоб виробляти їжу. Таким чином Джастін Родс зміг довести, що ця мета здійсненна — жити за рахунок землі та при цьому працювати повний робочий день. Звичайно, на початку експерименту він приділяв трохи більше часу фермі, а потім все менше і менше, коли все насіння було висаджене, а кури зросли.

Правило номер два: сім'я може користуватися деякими продуктами з магазину, наприклад приправами, молочними продуктами (у них є корова, але на той момент вона перебувала в періоді сухостою), і чаєм з медом. Зрештою, Джастін не хотів, щоб експеримент став болісним для членів його сім'ї.

Реалізація проекту почалася в травні. Тоді сім'я Родса працювала на ділянці в полакра, звідки вони отримували насіння і розсаду. Вони посадили найрізноманітніші овочі, включаючи помідори, картоплю, кукурудзу, кабачки і зелень. Також на фермі вилупилися 75 курчат-бройлерів. Але до червня, на півдорозі до закінчення 100 днів, кури зросли і вже могли йти на забій, а деякі з овочів були готові до вживання, тому кількість продуктів з магазину зменшилася. В цілому, Родс каже, що діти із задоволенням їли овочі з городу, особливо після спостереження за цими рослинами і власноручного збору врожаю.

Родс визнає, що було кілька проблемних моментів. Наприклад, бувало, що змії з'їдали курей або не росла розсада. «Завжди будуть якісь проблеми, — каже він, — ви просто повинні виростити насіння та купити курчат, і якщо хтось гине, а деякі насіння не проростають, просто купіть більше і продовжуйте йти до своєї мети».

Зараз Родс готується до зими. З 75 курчат-бройлерів, які вилупилися в травні, залишилося 65, це більш ніж річний запас м'яса для сім'ї. Крім того, він планує зберегти більшу частину річного врожаю, щоб забезпечити себе продуктами харчування протягом холодних місяців. «Я інвестував в 100 днів, і тепер в змозі прогодувати себе та свою сім'ю протягом дійсно довгого часу. Ми хочемо показати приклад людям і довести, що це зовсім просто — прожити завдяки землі», — каже Родс.


AgroPortal.ua  за матеріалами Modernfarmer