AgroSkills у дії: від аудиторії до реального бізнесу

23 вересня 2020, 06:00 4637

У студентів навчальної програми «Агрокебети» триває виробнича практика: з кінця квітня вони знаходяться на підприємствах своїх менторів і лише 19 жовтня повернуться на стаціонарне навчання до НУБіП України. AgroPortal.ua дізнавався, як юні агрокебетівці проходять випробування полем, чи використовують знання, здобуті в університеті, та чого навчила їх практика.

Анастасія Кирильчук, практикантка в компанії SmartFarming

Ментор: Артем Бєлєнков, засновник компанії SmartFarming

Моя посада в компанії SmartFarming — агроном-консультант. На даний момент я входжу до проєктної команди Агро. Мої обов’язки: ведення проєкту зі спільного вирощування сої, закладання та ведення досліду разом із Precision Planting, спільне ведення дослідних ділянок у рамках господарства органічного землеробства, оцінка різних агротехнічних прийомів для підвищення врожайності та мінімізації витрат, агрономічна оцінка роботи переобладнаних сівалок інженерним блоком компанії SmartFarming.

Під час проходження практики я отримала багато нової інформації про точне землеробство. В рамках переобладнання сівалок системами Precision Planting була можливість кожен елемент «помацати» і взяти участь у переобладнанні, а в подальшому оцінити ефект у полі. Також мала змогу познайомитись і вивчити всі можливі продукти для точного землеробства.

Кожне господарство унікальне, а в компанії SmartFarming я маю змогу відвідувати дуже багато господарств, спілкуватись, дізнаватись про їхні особливості, накопичувати досвід їхньої роботи.

Беата Козельська, практикантка компанії МХП

Ментор: Наталія Рибак, начальник виробничого управління агродепартаменту МХП

Я — стажист керівника компанії МХП. До моїх обов'язків входить: передача договорів на підписання контрагентам; збір транспортних документів; ведення реєстру митного оформлення товару; митне оформлення товару в порту; холодні дзвінки, а також аналіз експортної бази.

Вважаю, що мені пощастило з компанією, в якій я проходжу практику. Спочатку мені здавалося, що її масштаби завеликі для мене, адже я ще не працювала в цій сфері, тож мені необхідні наставники. Однак МХП максимально оптимізував мою інтеграцію в процес роботи. Впевнена, в цьому і є унікальність нашої магістерської програми: нам об'єктивно скоротили шлях від навчального класу до реального бізнесу. Мені цікава не теорія, а практика. Тому я в агро. Тепер я беру участь у реальних процесах отримання продукту від початку і до кінця. І мені хочеться вчитися та працювати з цим далі.

Діана Редька, практикантка компанії Cygnet Agrocompany

Ментор: Ольга Петренко, директор з персоналу та комунікацій Cygnet Agrocompany

Під час проходження практики в компанії Cygnet я обіймаю посаду фахівця зі зв’язків із громадськістю та пресою: відповідаю за комунікації, а саме — ведення корпоративних сторінок компанії в Інтернеті та її друкованих виданнях. 

Практика дала мені колосальні знання з комунікацій. Тут віддаю належне своєму ментору. Ольга Петренко відкрила для мене океан піару, в який я тепер пірнаю. 

В Cygnet я познайомилася абсолютно з усіма відділами компанії. Та не просто познайомитись, а й вивчити специфіку їхньої роботи. Адже якщо ти PR-менеджер, то ти не просто почуєш, до прикладу, про програму «Агроконтроль» від колег із відділу GPS-моніторингу. Ти проглянеш її функціонал, а потім про це все ще й напишеш. А так матеріал засвоюється краще — перевірено на собі!

Олександр Третяк, практикант компанії ІМК

Ментор: Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК

В компанії ІМК офіційно я обіймаю посаду «Менеджер з адміністративної діяльності», а фактично — «Farm manager». Тобто в залежності від поставленої задачі або перебування в тому чи іншому відділі, завдяки набутим знанням, я виконую роботу агронома, інженера чи фахівця з точного землеробства, а також беру участь в управлінні підприємством.

Отриманих знань на програмі «Агрокебети» було достатньо для базового розуміння роботи організації. З іншого боку, допомагала комунікація з персоналом компанії ІМК. Професійність і досвід роботи команди дозволили освоїти нові процеси та отримати необхідні знання. Практика, що проходила на бакалавраті, існувала тільки на папері. Програма «Агрокебети» передбачає залучення на 100% до бізнес-процесів організації та дає змогу власноруч поринути в кропітку роботу сільськогосподарської компанії.

Олександр Яременко, практикант компанії «Кернел»

Ментор: Валерій Пищида, заступник керівника кластера «Дружба-Нова» з виробництва

Під час практики я виконую обов'язки агронома. Мені не вистачило теоретичних знань в університеті саме з агрономії, тому я і пішов на практику саме у цей відділ компанії «Кернел», адже без знань основ аграрного виробництва навряд чи можливо досягти висот в агробізнесі.

Але тепер я точно більше знаю про технологію вирощування кукурудзи та соняшнику. Також багато дізнався про управління персоналом та організацію бізнес-процесів. Мої виробничі завдання не просто для галочки, а реальні кейси з виробництва. До того ж менторська підтримка — це точно одна з найкращих фішок програми. У мого ментора Володимира Пищиди я знаходжу відповіді на всі запитання, які б у мене не виникали.

Руслан Величко, практикант компанії New Holland

Ментор: Станіслав Сторожук, бізнес директор New Holland в Україні та Молдові

Свою практику я проходжу у офіційного дилера NewHolland — компанії «Агроресурс». Спочатку у мене була посада механіка з ремонту та сервісного обслуговування, а потім спробував себе у ролі бренд-менеджера, де брав участь у мініпроєкті з порівняння брендів конкурентів компанії NewHolland, аналізу ринку техніки (трактори, комбайни, жниварки, навантажувачі).

На практиці найбільше я використав знань із агроінженерії, агрономії, особистої результативності та ефективності, а також комунікативної ефективності. Вдосконалив знання щодо техніки, поведінки та ведення переговорів.

На бакалавраті практичні знання ми здобували на базах університету, а тут, на програмі «Агрокебети», ми ближче до бізнесу, до реальних компаній, сучасних технологій.

Ростислав Осадчук, практикант компанії Corteva Agriscience

Ментор: Роман Нижник, керівник з продажів насіння Pioneer в Україні

Під час практики в компанії Corteva Agriscience пробував себе і свої знання у різних напрямках. Коли не мав відповіді або мені потрібна була професійна порада спеціаліста, я запитував у свого ментора або в одному із відділів компанії.

З усіх предметів мені вистачало знань, крім одного — агрономії, у ній я дуже погано орієнтуюся. Проте компенсую це економічно-фінансовими знаннями.

На практиці я зробив акцент на логістику, оскільки бачу в цьому великий потенціал у майбутньому. Ті компанії, які зможуть оптимізувати логістику та знайти більш раціональні способи доставки своїх товарів, будуть мати в майбутньому більшу маржу.

Загалом практика на програмі «Агрокебети» гнучка та дає більше можливостей поринути у процеси аграрного світу.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua