logo

AgriQTest

Самохідний обприскувач KUHN Stronger під час розкладання штанги Джерело фото: КУН-Україна

Самохідний обприскувач KUHN Stronger під час розкладання штанги

AgriQTest 09 січня 2017. 13:00 2938

Популяція людей невпинно зростає: за останні 120 років чисельність населення нашої планети зросла з 1,5 млрд до 7,2 млрд осіб і далі збільшується, в 2016 р. очікується збільшення населення земної кулі до 9,5 млрд.

Зі збільшенням популяції людей на Землі фермерам доведеться збільшити виробництво сільськогосподарської продукції і виробити за наступні 50 років продукції більше, ніж за останні 10 тис. років. А виростити високий врожай неможливо без ефективного захисту рослин від шкідників, хвороб та бур«янів. Тому для ефективного внесення високоякісних препаратів на різних стадіях розвитку рослини потрібно використовувати висококліренсні широкозахватні машини і працювати в оптимальних метеорологічних умовах, коли швидкість вітру не перевищує 5 м/c, вологість — не менше 60%, а температура повітря — не більше 25oС.

«N.B.!» AgriQTest. Про проект

Високий кліренс самохідного обприскувача KUHN Stronger — 1,8 м — дозволяє не тільки вносити ґрунтові гербіциди, а також проводити десикацію соняшнику, обробляти кукурудзу, сою, ріпак, інші сільськогосподарські культури на різних стадіях росту. Незважаючи на високий кліренс, обприскувач має гарну стійкість при роботі на схилах за рахунок достатньої ширини колії — 2,8-3,5 м.

Пневматична підвіска з 4-ма подушками, по одній на кожне привідне колесо, та кранами рівня дозволяє ефективно працювати на швидкості до 36 км/год і забезпечує додаткову стабільність штанги в умовах нерівної поверхні ґрунту. Система працює таким чином: при наїзді на перешкоду кран рівня випускає повітря з подушки пневматичної підвіски, а у разі потрапляння в ямку, навпаки, подає його з ресивера. Така система стабілізації працює швидко і ефективно, що дозволяє додатково стабілізувати штангу і таким чином забезпечити якість внесення препаратів.

Подушка пневматичної підвіски
Подушка пневматичної підвіски
Частина системи пневматичної підвіски, ресивер, кран рівня, подушки

В обприскувачі KUHN Stronger встановлено 6-циліндровий дизельний двигун MWM потужністю 260 к. с. з інтеркулером. Номінальні оберти двигуна становлять 2000 об/хв, це дозволяє працювати обприскувачу зі значною економією палива та збільшити моторесурс роботи двигуна. На двигуні MWM встановлено новий тип охолоджуючого вентилятора, лопатні якого спроектовані для збільшення продуктивності повітряного потоку, зменшення вібрації двигуна та шумності під час його роботи.

6-циліндровий дизельний двигун MWM потужністю 260 к. с.

Привід всіх чотирьох ведучих коліс відбувається за рахунок гідростатичної передачі двох гідронасосів та чотирьох гідромоторів редукторів, встановлених по одному на кожному колесі. За допомогою головного гідророзподільника можна вирисовувати три передачі та змінювати напрям руху обприскувача. Максимальна робоча швидкість на першій передачі становить 20 км/год, на другій — 30 км/год і третій — 40 км/год. Система приводу коліс спроектована таким чином, щоб у разі пробуксовування одного з коліс обприскувач міг виїхати з проблемної ділянки за допомогою двох інших, саме для цього в системі гідростатичної передачі передбачено два гідронасоси, які живлять два гідромотора редуктора по діагоналі.

Система гідроприводів на оприскувачі Stronger

Гідроприводи спроектовані таким чином, щоб мінімізувати кількість поворотів під кутом 90° і замінити їх поворотами під кутом 45°, що значно зменшує нагрівання гідравлічного мастила, втрати енергії під час роботи агрегату та подовжує термін роботи гідравлічної системи. Для кращого охолодження гідравлічного мастила на обприскувачі KUHN Stronger встановлено два радіатори.

Бак обприскувача об»ємом 3000 літрів зроблено з полієс Подушка пневматичної підвіски.тру, армований скловолокном, що забезпечує достатню міцність та легкість баку і можливість ремонту, а подвійна система змішування механізму типу «Вентурі» дозволяє отримати рівномірно перемішану робочу рідину.

Штанга оприскувача шириною захвату 30 метрів виготовлена з високолегованої сталі, встановлена на паралелограм ждтю бмній підвісці. Секційні клапани встановлені на штанзі, що пришвидшує час розкривання факелу розпилювання і зменшує перевитрату препарату. На штанзі змонтовано три позиційні тримачі розпилювачів Hypro End Cap, які дозволяють в 4 рази швидше, порівняно з стандартною схемою, вмикати та вимикати розпилювач за рахунок того, що в середині тримача розпилювача встановлено спеціальну перегородку і в колекторі залишається близько 90% робочої рідини при розвороті обприскувача.

3-позиционный держатель распылителя в Hypro End Cap
3-позиційний тримач розпилювача в Hypro End Cap

В обприскувачі Stronger встановлено унікальну систему підвіски штанги. 9-секційна штанга тримається на паралелограмі за рахунок двох пружин і чотирьох амортизаторів, що компенсує вертикальні коливання штанги, а система гідроциліндрів з азотними гідроакумуляторами та пружинами компенсує горизонтальні коливання штанги.

Основний насос робочої рідини відцентрового типу відомої фірми Hipro надійно працює і дозволяє вносити 172 л/га при швидкості 36 км/год. Також на обприскувачі встановлено відцентровий насос продуктивністю 800 л/хв для заправлення баку обприскувача, повне заповнення баку обприскувача відбувається приблизно за 4 хв.

Додатковий насос для заправки баку робочої рідини

Індуктор гарантує повністю безпечне приготування розчинів і швидке попереднє змішування продукту, включаючи порошки. Особливістю індуктора є те, що механізм засмоктування типу «Вентурі» знаходиться відразу під індуктором, це дозволяє зменшити втрати вакууму і прискорити засмоктування препарату в бак робочої рідини.

Індуктор

За рахунок оптимального співвідношення ваги та потужності, економічності двигуна було досягнуто гарні показники економії палива при проведенні обприскування, за даними заводу-виробника, витрати дизельного палива становлять в середньому 14 літрів на годину основного часу. Самохідний обприскувач за рахунок високопродуктивної гідросистеми, гарного співвідношення ваги та потужності двигуна, збалансування навантаження на передні і задні колеса здатен долати і значні схили. За даними заводу-виробника, Stronger може забиратися на гори і спускатися з них, якщо кут нахилу складає до 28%.

Кабіна з пневматичним сидінням, багатофункціональним підлокітником та системою навігації

На обприскувачі встановлено кабіну з підвищеною шумоізоляцією і позитивним тиском, а також подвійний вугільний фільтр із пневматичним садінням, що дозволить оператору працювати комфортно й ефективно.

Система автопілотування KUHN Agronave 32, яка йде в комплекті з обприскувачем, дозволяє не тільки автоматично вести обприскувач по заданих траєкторіях, а й керувати автоматичним відключенням секцій у разі заходження штанги на вже оброблену ділянку поля. Це на 8% зменшує перевитрату препарату і дає можливість ефективно працювати обприскувачем вночі, коли метеорологічні умови є більш сприятливими.


AgroPortal.ua по матеріалах компанії «КУН-Україна»

Новини

Показати все

Блоги