logo

AgriQTest

Розкидачі мінеральних добрив KUHN Axis Джерело фото: КУН-Україна

Розкидачі мінеральних добрив KUHN Axis

AgriQTest 09 березня 2017. 16:00 3463

Технологічний процес підготовки і внесення добрив залежить від виду добрив і способу їх внесення. Фізико-механічні властивості добрив, наприклад, сипкість, гігроскопічність, злежуваність та здатність до розсіювання, визначають режим роботи машин.

Що більш сипкі добрива, то більш якісно й рівномірно їх буде внесено, більш надійно працюватиме при цьому машина. Відтак необхідно дотримуватися певних правил, спрямованих на ефективне й раціональне використання добрив, усунення втрат, рівномірний розподіл добрив, збереження ними фізико-механічних властивостей тощо.

Рівномірність внесення добрив залежить також від рельєфу поля, погодних умов, машин, що використовують для розкидання добрив, правильно визначеної відстані між проходами агрегату, дотримання технологічних правил. Наприклад, для внесення сухих мінеральних добрив, які розсіюються поверхнею, під час руху машини перпендикулярно до напрямку вітру за швидкості його понад 3-4 м/с встановлюють вітрозахисні пристрої.

Неперевершена точність, рівномірність внесення, простота і надійність — ось що можна сказати про розкидачі KUHN Axis. 

KUHNAXIS 50.2 H-EMC-W у роботі
KUHNAXIS 50.2 H-EMC-W у роботі

Унікальні рішення KUHN для абсолютної точності розкидання: система розподілу CDA і GPS-управління. Система зважування KUHN і концепція автоматичної підстроювання норми внесення під час роботи EMC не мають аналогів.

Система CDA (коаксіального регулювання розподілу) є унікальною завдяки двом продуманим рішенням:

1) зміна точки скидання добрив за рахунок поворотної основи бункера забезпечує швидку адаптацію до різних препаратів і ширині захоплення;

2) спеціальна конструкція дозуючих заслінок, розташованих близько до центру диска, дозволяє регулювати подачу добрива на лопатки, забезпечуючи постійний потік і рівномірне розкидання.

Завдяки системі CDA розподіл виходить дуже рівномірним і точним, з широкими зонами перекриття і дуже низьким коефіцієнтом варіації. Зміна норми внесення або швидкості не має ніякого впливу на розподіл добрива, що видно на діаграмах.

Норма внесення 150 кг/га, коеф. вар. 6,76%
Норма внесення 150 кг/га, коеф. вар. 6,76%
Норма внесення 350 кг/га, коеф. вар. 4,46%
Норма внесення 350 кг/га, коеф. вар. 4,46%
Норма внесення 1150 кг/га, коеф. вар. 5,39%
Норма внесення 1150 кг/га, коеф. вар. 5,39%
Мішалка та система розподілення CDA
Мішалка та система розподілення CDA

Мішалка регулює подачу на диск і підтримує потік добрива. Обертаючись зі швидкістю лише 17 об/хв, вона дуже дбайливо поводиться з гранулами, не подрібнюючи їх. Розкидачі AXIS створювалися для дуже точної роботи на великих швидкостях. Можливі норми внесення лише від 3 кг/га до вражаючих 500 кг/хв. Це відповідає 500 кг/га на ширині 36 м при швидкості 16,5 км/год і відкриває шлях для значного зниження витрат і збільшення денного виробітку.

Регулювання робочої ширини за лічені секунди
Регулювання робочої ширини за лічені секунди

Робоча ширина змінюється за лічені секунди за рахунок переміщення точки падіння добрива на диск. Ця операція виконується без інструменту шляхом повороту основи (вручну на моделях AXIS 20.2K, 30.2K, 40.2K і з кабіни на моделі AXIS 50.2 W/H EMC). Заслінки регулювати не потрібно, отже, жодного контакту з добривами!

KUHN пропонує різні рішення для регулювання подачі добрива залежно від швидкості руху (DPAE). Термінали QUANTRONА і Е-2 підключаються за допомогою з'єднувального кабелю RS 232 до комп’ютерів John Deere, Trimble, SatPlan, RDS, RAVEN, AGROCOM, TOP CON для регулювання норми внесення в автоматичному режимі, за картами внесення через систему GPS. Таким чином, карти розкидання і режим роботи можуть відображатися окремо на двох екранах. Термінал CCI 200 ISOBUS також підтримує DPAE і попередньо налаштований для точного землеробства. Крім того, термінали QUANTRON А і Е-2 сумісні з системою N-SENSOR для автоматичного регулювання норми азоту. Термінали KUHN обладнані системою, що полегшує обмін даними з вашим персональним комп'ютером.

QUANTRONE-2
QUANTRONE-2

У пультах управління QUANTRON електроніка управляє дозуючими заслінками, а отже, і потоком, пропорційним швидкості руху (електронний блок D.P.A.E.) відповідно до заданої нормою внесення. У процесі розкидання оператор може:

- змінювати норму внесення;

- вимикати секції з будь-якого боку;

- закривати будь-яку з двох заслінок натисканням кнопки.

Серед додаткових функцій — лічильник на 200 полів і вбудовані таблиці розкидання. Зручний для машинно-тракторних кооперативів і великих господарств: може працювати з декількома тракторами!

ISOBUS комп’ютер ССІ 200 дозволяє працювати з різним устаткуванням (трактора, машини, комп'ютера). Отже, користувач може відстежувати і передавати інформацію про різні операції за допомогою лише пульта управління — KUHN CCI 200 або будь-якого іншого терміналу ISOBUS. Сумісність з будь-якою технікою, обладнаною ISOBUS, — це ще один актив для аграріїв.

ISOBAS термінал CCI 200
ISOBAS термінал CCI 200

У систему управління GPS інтегровано всі рішення KUHN для автоматизованого відключення і включення секцій на краю поля і поворотах. Вона призначена для розкидачів з електронним управлінням дозуючими заслінками, включаючи AXIS моделей Q, W і EMC з відповідними пультами управління (QUANTRON А, Е-2 або CCI 200 ISOBUS). 

Робота бортового комп’ютера ССІ 200 розкидача KUHN Axis за картами внесення
Робота бортового комп’ютера ССІ 200 розкидача KUHN Axis за картами внесення

Додаток CCI. Control на комп’ютері ССІ 200 керує безпосередньо нормою внесення за картами. Вам лише необхідно передати дані за допомогою USB-накопичувача.

Робота системи EMC
Робота системи EMC

Технологія EMC (електронне дозування) відрізняється точністю дозування добрив на кожному диску. Відсутність ризику засмічення вихідного отвору: у разі зміни об'єму потоку на виході система електронного дозування (EMC) автоматично коригує відкриття отвору для забезпечення належної витрати добрив.

Індивідуальне регулювання витрати добрив для кожного дозуючого отвору: з перших метрів роботи система електронного дозування (EMC) безперервно контролює і коригує ступінь відкриття отвору для забезпечення максимальної точності.

На нових моделях M диски починають рухатися від валу відбору потужності, що обертається зі швидкістю 540 об/хв. Всі вали і кутові передачі працюють у масляних ваннах для мінімізації необхідного техобслуговування.

Якісний розподіл добрив на прикінцевих ділянках поля — система OPTIPOINT
Якісний розподіл добрив на прикінцевих ділянках поля — система OPTIPOINT

Система OPTIPOINT розраховує ступінь відкриття та моменти закриття кожного вихідного отвору залежно від робочої ширини для будь-якого типу добрива, незалежно від форми, розміру та щільності гранул.

Ефективна обробка ділянок неправильної форми — система VARISPREAD
Ефективна обробка ділянок неправильної форми — система VARISPREAD

На прикінцевих ділянках поля система VARISPREAD автоматично відчиняє та зачиняє вихідні отвори у найбільш сприятливий момент, розрахований системою OPTIPOINT.

Система VARISPREAD:

- автоматично регулює робочу ширину на ділянках неправильної форми;

- підтримує належну ефективність розкидування;

- забезпечує належні витрати добрив за рахунок регулювання ступеня відкривання вихідного отвору.

Таблиця 1. Технічні характеристики


AgroPortal.ua за матеріалами компанії «КУН-Україна»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги