logo

Фінанси

На Полтавщині створять фонд кредитування фермерів

На Полтавщині створять фонд кредитування фермерів

Фінанси 09 жовтня 2018. 13:30 731

На Полтавщині з наступного року планують запровадити обласний фонд кредитування малих фермерських господарств.

Про це повідомив на засіданні координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, говориться у повідомленні облдержадміністрації

«Враховуючи пропозиції наших фермерів, ми розробили зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Хочемо започаткувати новий напрямок – це кредитування малих фермерських господарств. За основу взяли досвід львів’ян», - розповів Сергій Фролов.

Такий кредит зможуть отримати невеликі ферми, загальний прибуток яких  за рік повинен складати не більше 10 млн грн. Тобто, це такі фермерські господарства, які обробляють до 500 га. Кредит видаватимуть під конкретні бізнес-плани, які розробить фермер. При низькій ставці 3% передбачається повернення “тіла” кредиту тільки на другий рік. Тобто, перший рік фермер сплачуватиме тільки відсотки за кредитом. Така послуга надаватиметься терміном на п’ять років. Програму фінансуватимуть з обласного бюджету.

Для надання кредиту визначатимуть пріоритетні напрямки господарства: садівництво, овочівництво, виробництво органічної продукції, вирощування лікарських рослин та розвиток зеленого сільського туризму.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, аби Програма працювала, обласна влада та Департамент агропромислового розвитку повинні підтримувати зворотний зв'язок з фермерськими господарствами. Щодо нового напрямку, свої пропозиції можуть надати й аграрії.

«Питання фінансової підтримки на сьогодні досить важливе. Ми будемо виділяти чималі гроші, і тому нам потрібні ваші пропозиції щодо роботи тієї чи іншої ініціативи. Ми повинні вести постійно зворотний зв'язок з вами, щоб розуміти, чому не працює та чи інша Програма. Департамент постійно повинен контролювати ситуацію, спілкуватися з фермерськими господарствами , цікавитися, як рухається Програма, як вона впроваджується, які є труднощі», - зазначив Валерій Головко.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги