logo

Фінанси

Кредитна спілка видала аграрну розписку на рекордну суму

Кредитна спілка видала аграрну розписку на рекордну суму

Фінанси 16 квітня 2019. 15:00 1433

Кредитна спілка «Кредит-Союз» (Черкаси), яка активно кредитує виробників сільськогосподарської продукції у Черкаській області, надала максимальне фінансування за аграрною розпискою фермеру-зерновиробнику. Загальна сума за розпискою, із заставою майбутнього врожаю пшениці 3-го класу, складає 991 тис. грн. Наразі це рекордна сума серед тих кредитних спілок, які вже скористались інструментом аграрних розписок.

Про це повідомляють представники проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».

Зазначається, що для КС «Кредит-Союз» — це не спонтанний крок, а продумана стратегія поширення власних фінансових послуг для агровиробників Черкаської області. У спілці одразу вирішують комплекс завдань: підвищення кваліфікації персоналу, навчання фермерів фінансовій грамотності, впровадження нових програм оцінки кредитних ризиків та інше. А відтак фермерські господарства дістають можливість рости і розвиватися разом зі своєю кредитною спілкою.

«Люди просто побоюються через необізнаність: дехто думає, що кредит надається під заставу землі. Тому доводиться пояснювати. Труднощі виникають під час пошуку нотаріуса: в Черкаській області є 6 акредитованих нотаріусів, а реально беруться оформлювати двоє-троє, тож часом доводиться їздити за сотню кілометрів до нотаріуса», — зауважує директор Золотоніської філії КС «Кредит-Союз» Марина Гай.

«Завдяки аграрним розпискам не було проблем із заставою. Розписка оформлена на урожай пшениці, а кошти підуть на міндобрива, засоби захисту, паливо. Я кредитуюся і в банках, проте зі спілкою простіше із заставою — тут реально підходять до позичальника, а в банках у заставу хочуть нерухомість… Під час підготовки документів для аграрних розписок важливо, щоб земельні ділянки були оформлені належним чином», — розповідає фермер Володимир Молодик.


Для довідки: використання аграрних розписок кредитними спілками стало можливим завдяки тісній співпраці проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників», Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) та Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) з державним регулятором кредитних спілок — Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги