logo

Україна

Земля майже 7 тисяч українців відійшла державі після їхньої смерті

Земля майже 7 тисяч українців відійшла державі після їхньої смерті

Україна 11 жовтня 2018. 12:45 1043

Понад 6,7 тисяч ділянок відумерлої спадщини було зафіксовано в Україні у 2017 р. Загальна площа склала майже 25,5 га.

Про це йдеться у щорічнику «Моніторинг земельних відносин в Україні: 2016-2017» на основі даних Держгеокадастру.

Як зазначається, майже 49% площ зазначених земель передано в оренду.

«За період 2015-2017 рр. кількість земельних ділянок відумерлої спадщини збільшилася на 748 (або на 13%), а площа — на 2 939 га (або на 13%)», — йдеться у даних.

Найбільша кількість ділянок відумерлої спадщини у Сумській, Черкаській та Полтавській областях, а площа — у Кіровоградській, Херсонській та Сумській областях.  У Закарпатській області земельні ділянки відумерлої спадщини відсутні.

У Кіровоградській області майже 79% таких земель передано в оренду, у Полтавській — 76%. Середня площа земельної ділянки відумерлої спадщини по Україні становила 3,8 га; найбільша — у Луганській (7,4 га), Херсонській (7,1 га) та Миколаївській (6,9 га) областях; найменша — у Івано-Франківській (1,2 га), Чернівецькій (0,8 га) та Львівській (0,8 га) областях.

Площа відумерлої спадщини на 1000 померлих у південних та східних областях значно перевищує аналогічні показники у західних та північних областях. Особливо високим цей показник є у районах Кіровоградської, Сумської та Херсонської областей. Середнє значення по Україні становить 42,8 га.


Для довідки: відповідно до ст. 1277 Цивільного Кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно — за його місцезнаходженням.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги