logo

Україна

Мінагропрод перегляне зерновий меморандум у вересні Джерело фото: Мінагропрод

Мінагропрод перегляне зерновий меморандум у вересні

Україна 10 серпня 2018. 15:44 882

Міністерство аграрної політики та продовольства України та представники професійних об'єднань учасників зернового ринку, та зокрема суб'єктів господарювання — експортерів  зерна  підписали меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР.

Підписання меморандуму на початку нового сезону є уже усталеною практикою, яка дозволяє стабілізувати ринок зерна в країні, забезпечити прогнозованість, ритмічність експорту та пропорційно розподілити навантаження на інфраструктуру, зокрема, залізничну, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«В цьому році через підвищений попит на продовольче зерно на зовнішніх ринках, спричинений низкою неврожаїв та складних погодних умов в країнах-постачальниках, меморандум також має на меті запобігти дисбалансу на внутрішньому ринку продовольчої пшениці. Тому, на відміну від попередніх років, Мінагропрод та учасники ринку домовились про визначення прийнятних балансів експорту ще до закінчення збору врожаю, щоб заздалегідь дати орієнтир учасникам ринку — на етапі контрактування експортних партій. Також в цьому році  вперше серед підписантів меморандуму — Всеукраїнська асоціація пекарів та Рада Об»єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром», — говориться у повідомленні.

Як зазначається, наразі в меморандумі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн, які включають в себе також експорт борошна в перерахунку на зерно та 8 млн тонн фуражу. Обидва показники є не остаточними, та можуть бути скориговані  — як у бік збільшення, так і навпаки, після закінчення збирання врожаю та уточнення даних щодо кількості зібраного зерна та його якості. В частині обсягів експорту фуражного зерна уточнення буде проводитись з урахуванням позиції представників тваринницького сектору — ця практика також застосовується вперше.

Мінагропрод розраховує здійснити такий перегляд не пізніше вересня 2018 року.

«Україна є стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно виробляючи більше, ніж споживаючи, ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Підписання меморандуму — це ще одне підтвердження цьому, а також приклад того, як Уряд і учасники зернового ринку можуть знайти компроміс балансу споживання та експорту українського зерна», — сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Зі свого боку, представники зернового ринку подякували Мінагропроду за конструктивний діалог, співпрацю та компромісні рішення.

«Хотів би підкреслити, що такої відкритої і компромісної співпраці не було ще ніколи за всю історію підписання меморандуму. Тому я впевнений, що в майбутньому Україна може не хвилюватися, а наші іноземні партнери можуть завжди розраховувати на нас», — прокоментував президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги