logo

Україна

Україна відправляє на експорт азотних добрив значно більше, ніж купує за кордоном

Україна відправляє на експорт азотних добрив значно більше, ніж купує за кордоном

Україна 11 липня 2020. 08:00 2489

Експорт азотних добрив (код УКТЗЕД 3102) в січні-червні 2020 р. склав $142,9 млн, в той час як імпорт — $87,9 млн. Таким чином, експорт перевищив імпорт на 63%.

Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», посилаючись на дані Державної митної служби.

При цьому в червні 2020 р. експорт азотних добрив досяг $56,1 млн, а імпорт — знизився до $4,2 млн.

«Дані митної статистики доводять, що українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не лише на ринку України, але і на світовому ринку», — підкреслюють в УКАБ.

Наведені дані підтверджують правильність рішення Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо незастосування квот на імпорт мінеральних добрив, вважають експерти. 

«УКАБ неодноразово звертався з офіційними листами до МКМТ про те, що лібералізація ринку газу, зниження його вартості, а також дорога логістика при імпорті добрив роблять квоти на імпорт економічно беззмістовними. Дані зовнішньої торгівлі підтверджують нашу правоту і правильність рішення Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі не обмежувати поставки в Україну мінеральних добрив», — коментує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.


Для довідки: у червні 2020 р. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення припинити спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну добрив.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги