logo

Україна

Думка: Точне землеробство в Україні — це контроль, у Європі — ефективність Джерело фото: Facebook // Vyacheslav Tretyak

Думка: Точне землеробство в Україні — це контроль, у Європі — ефективність

Україна 10 червня 2019. 15:17 1453

Рівень впровадження інноваційних рішень у наших українських аграрних компаній досить високий, більше того, є навіть свої напрацювання.

Таку думку висловив регіональний менеджер із продажів Trimble В'ячеслав Третяк, йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Всесвітні розробники, глобальні компанії — не можуть зробити рішення, яке на 100% відповідає потребам тієї чи іншої країни чи конкретного господарства. Тому зазвичай підприємство користується технологіями, які є загальноприйнятими, але для своїх потреб розробляють, наприклад, свої софти, рішення зі збереження та обробки інформації, створення нарядів на роботу, для внутрішніх комунікацій тощо», — пояснив він.

На думку Третяка, завдання точного землеробства в інших країнах трохи відрізняються від тих, які стоять перед виробниками в Україні.

«У нас надають перевагу рішенням оперативного контролю на підприємствах. Керівництво більше цікавить, чи було зроблено те, що заплановано, і наскільки якісно проведена робота», — сказав він, зазначивши, що основним профілем точного землеробства є контроль.

В'ячеслав Третяк пояснив, що в Україні схиляються до простіших рішень, але вони точно мають передавати інформацію керівнику або диспетчерській службі: який відсоток полів був посіяний чи оброблений та з якою якістю, і, крім того, дозволяти оперативно на них реагувати.

«Це пов'язано з нашим менталітетом, специфікою, розмірами господарств. Підприємства, які розташовуються у Західній Європі, — менші. Там власник має можливість безпосередню взяти участь у виконанні польових робіт, йому не треба контролювати себе. Він більше орієнтований на те, щоб зробити операції ефективними, якіснішими і не дуже змореним прийти додому. Наше ж завдання трохи інше. Українські власники не так часто бувають на полях. І важливо, щоб ті інвестиції, які були вкладені, повернулися, було мінімум зловживань, і щоб роботи були виконані вчасно, якісно, і на їхніх полях», — додав він.

Регіональний менеджер із продажів Trimble вважає, що часто керівники господарств починають застосовувати точне землеробство, щоб просто спробувати ту чи іншу технологію, бо чули, що вона працює, і прибутки чи зменшення витрат не є основною мотивацією, бо вони не впевнені, як саме ця технологія спрацює у них в господарстві. Одні господарства хотіли би знати межі власних полів, інші — мати інформацію про склад ґрунту та його потенціал. Маючи ці знання, можна ухвалити рішення про те, які культури краще вирощувати, з якою густотою робити посіви, які матеріали вносити.

«Зараз ми перебуваємо на тому етапі, коли всі люди чули про точне землеробство, більшість розуміє, що це необхідно, але мало господарств запровадили з різних причин. Причин цьому може бути багато: одні вважають, що це надто великі інвестиції, які наразі будуть недоцільними. В маленьких господарств не завжди є належна інформація та необхідні кошти», — додав В'ячеслав Третяк.


Для довідки: Сільськогосподарський підрозділ американської компанії Trimble Inc. (Trimble Agriculture division) пропонує рішення для складних технічних завдань у сфері сільського господарства. Рішення Trimble охоплюють всі аспекти сучасного управління господарством — від систем автоматичного управління технікою та обладнанням, контролю внесення матеріалів до обміну актуальними даними між офісом та польовими дисплеями, створення завдань та карт приписів як на ПК, так і в хмарному сервісі.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги