logo

Україна

Кабмін зробив черговий крок до введення фітосанітарних стандартів ЄС

Кабмін зробив черговий крок до введення фітосанітарних стандартів ЄС

Україна 14 серпня 2019. 12:22 433

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 599-р від 24 липня 2019 р. схвалив проект Рішення Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами Комітету асоціації у торговельному складі стосовно Всеохоплюючої стратегії імплементації санітарних та фітосанітарних заходів, передбачених угодою про асоціацію з ЄС.

Розпорядження опубліковано на сайті Урядового порталу, йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як зазначається, документ розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка передбачає, що Україна має наблизити своє законодавство про санітарні та фітосанітарні заходи до законодавства ЄС.

«Прийняте Урядом розпорядження дозволяє виконати внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття чинності зазначеного проекту Рішення Підкомітету, яким визначено єдиний перелік актів права ЄС (EU aquis), до яких Україна має наблизити своє законодавство у сфері СФЗ», — йдеться у повідомленні.

Прийняттям розпорядження українська сторона завершила свої внутрішньодержавні процедури щодо погодження проекту Рішення Підкомітету.

«Аналогічний процес ще триває на рівні ЄС. Євросоюз уже поінформував українську сторону щодо завершення процедури погодження відповідного проекту Рішення в Єврокомісії. Тепер документ має пройти схвалення Радою ЄС — наразі він перебуває на етапі погодження з державами-членами ЄС. Це дасть Європейському Союзу формальне право на схвалення відповідного проекту Рішення зі своєї сторони», — додають у Мінагропроді.

Після завершення всіх зазначених процедур на черговому засіданні Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами це Рішення буде схвалено остаточно.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги