logo

Україна

Буде плутанина: бізнес просить ввести нові стандарти на пшеницю раніше

Буде плутанина: бізнес просить ввести нові стандарти на пшеницю раніше

Україна 23 травня 2019. 10:54 524

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звертається до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства та ДП «УкрНДНЦ» з проханням перенести термін введення в дію ДСТУ 3768:2019 з 1 серпня 2019 року на початок червня.

Про це йдеться у повідомленні ЄБА.

«Цього року на заміну діючого нацстандарту (ДСТУ 3768:2010) щодо визначення якості пшениці було підготовлено новий стандарт, який відповідає сучасним вимогам зернового ринку (стандарт на пшеницю «ДСТУ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови»). Документ розроблявся профільним Технічним комітетом за участі представників Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації», — нагадали в асоціації.

Так, за новим стандартом буде зменшено кількість класів, а також зміниться методологія визначення якості зерна. Стандарт 2010 року передбачає поділ на 6 класів, які розділені на 2 групи —  продовольче і непродовольче зерно (1, 2, 3 для продовольчого зерна і 4,5,6 для фуражу). За новим стандартом буде лише 4 класи: 3 класи продовольчої пшениці і 1 клас для непродовольчої. Це матиме позитивне значення для заготівлі та зберігання зерна, вважають в ЄБА.

Також в асоціації зазначають, що за наказом ДП «УкрНДНЦ», приймається і вводиться в дію новий стандарт аж з 1 серпня 2019 року на заміну стандарту 2010 р.

«Оскільки початок збору урожаю пшениці у південних регіонах розпочинається вже в червні, така ситуація викликає стурбованість у бізнесу. Адже, велика кількість врожаю буде прийматися та класифікуватися ще за старим стандартом 2010 року. Проте, з 1 серпня зернові компанії змушені будуть перевизначати класовість зерна вже згідно з новим стандартом 2019 року. Це призведе до значних ускладнень та непорозумінь при прийманні, розміщенні, відвантаженні і обліку зерна на зернових підприємствах та ускладнить міжнародну торгівлю», — пояснюють в асоціації.

Крім того, важливо  підготувати роз'яснення підприємствам, що здійснюють приймання, зберігання, переробку, відвантаження зерна пшениці щодо визначення класовості пшениці минулих врожаїв за новим стандартом, щоб унеможливити виникнення плутанин та непорозумінь.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги