logo

Мультимедіа

Цілюща сила Крилоса

04 липня 2018. 10:22 5289

Скромне село Крилос на Івано-Франківщині — частина величної історії Галича.

На території села у давні часи знаходилась столиця Галицько-Волинського князівства. На це вказує фундамент Успенської церкви, де знайдено саркофаг з останками князя Ярослава Осмомисла.

Серед інших історичних пам«яток — стародавні церква (XVI ст.) та каплиця (XV ст.), курган «Галичина могила», митрополичі палати. А ще, Крилос — релігійний центр, який щорічно збирає на Веукраїнську прощу велику кількість вірян (50 тис. у 2017 році).

Загалом Крилос — це особливі місця сили, позначені витоками підземних вод.

У Крилосі також знаходиться Національний природний парк з центром реабілітації диких тварин та етнографічним музеєм, де розміщені чотири «мікросела», які демонструють будівлі різних районів Івано-Франківщини.

Тут вирує і соціальне життя: будується нова сучасна школа, кузня «Братів Фіголів» вражає витворами мистецтва, центральні вулиці освітлені, село газифіковане. Громадська організація «Крилоський оберіг», що об»єднує місцевих малих підприємців, допомагає в організації заходів у селі, надає допомогу одиноким та престарілим жителів села до Різдва та Великодніх свят, підтримує місцеві спортивні команди. 

Вже 16 липня стартує голосування за «Неймовірне село України 2018», тоді ж на сайті читайте більше про Крилос, яке ми відвідали у рамках Неймовірного сільського автопробігу.


Джерело фото: AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги