logo

Мультимедіа

Найбільш екзотична та загадкова порода курей у світі

15 січня 2020. 07:51 2112

Існує рідкісна порода чорних курей, яка називається Аям Цемані. Кожна частина тіла цієї унікальної птиці чорного кольору, починаючи з металевого відливу її пір'я до оніксових лап, навіть її внутрішні органи чорнильного кольору.

Такий незвичайний ефект стався через присутність в її крові домінантного гена, що викликає гіперпігментацію. Ця мутація пояснює надлишок природного пігменту меланіну в тканинах живого організму. Процес відбувається ще на стадії ембріонального розвитку, і завдяки йому в світі є цілий окремий вид курок Аям Цемані, все потомство яких народжується чорним, як сажа.

Маса тіла півня досягає 2 кг, курки — 1,5 кг.

Аям Цемані (Ayam Cemani) є прямим нащадком диких банківських курей з островів Індонезії, зокрема з о. Суматра. Даний вид і в даний час живе в джунглях в умовах дикої природи. Існує думка, що оригінальні Аям Цемані вже вимерли, залишилися тільки гібриди з Аям Кеду. Однак це спірне питання.

У перекладі з індонезійської мови Аям означає «курка», а Цемані — це назва села на Середній Яві, біля міста Соло. Розведенням Аям Цемані займаються в області Середньої і Східної Яви, Суматри і Мадуро. На своїй батьківщині в Індонезії ці чисто чорні рідкісні кури коштують великих грошей і вважаються володарями містичної сили. Місцеві жителі часто купують їх в ритуальних цілях, наділяючи чорне м'ясо і нутрощі цих птахів магічними властивостями.

Перші екземпляри цього птаха і перші інкубаційні яйця були завезені в Європу нідерландським фахівцем з птахів Яном Стеверніком, який в 1998-2000 рр. кілька разів відвідав Індонезію.

Раніше в США дорослих курей цієї породи продавали за ціною $2500.


Джерело фото: Аnimalworld.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги