Метод спроб і помилок, або Чому Хмельниччина надає перевагу кукурудзі KWS

21 червня 2019, 07:00 2771

Роками на Хмельниччині майже ніхто не займався вирощуванням кукурудзи, адже вона мала високу вологість, та й сушити її десь було потрібно. Але через зміну клімату, технології та появу нового насіння, змінилася і сівозміна господарств області.

На сьогодні кукурудза для філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» — це одна із основних культур для вирощування птиці. Тому й до пошуку ідеального насіння в господарстві поставилися прискіпливо.

«Років два тому ми сіяли дуже багато демо, по 4 рядки до 80 гібридів. Завдяки цьому вдалося підібрати найбільш підходящий гібрид кукурудзи для нашої зони, — говорить агроном з насінництва Віталій Дідух. — Гібрид кукурудзи на силос КВС 381 для нас ідеально підійшов, саме тому в цьому році ми засіяли ним 2 тис. га з 6 тис. га, тобто практично третину, решта у нас інші гібриди по 500-600 га максимум».

Крім цього, у філії використовують ще й кукурудзу на зерно таких гібридів як КЕЛТІКУС та КАНЬЙОНС.

У господарстві говорять, що, крім якості насіння, у компанії KWS доступні ціни і хороший супровід. Віталій Дідух зазначає, що рекомендації зайвими ніколи не бувають, тим паче коли вони зі сторони експертів своєї справи.

Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», крім кукурудзи, користується ще гібридами цукрового буряку ДАРІЯ КВС, але в цьому році через низьку ціну на цукор були вимушені скоротити площі посіву, залишили лише на паї.

«N.B.!» Індекс агроефективності областей України

Детальніше про господарство читайте скоро в матеріалі #ІндексАПК. Хмельницька область.


Джерело фото: AgroPortal.ua