AGROGEAR. Сохранение влаги. Синергия эффективности и опыта. ВИДЕО

19 марта 2021, 06:48 3646

С начала своей аграрной деятельности совладелец ООО «Лебедь Агро» Денис Сергиенко отказался от вспашки. В Ровенской области, где находится хозяйство, преобладают песчаные и супесчаные почвы. Как следствие, вспашка будет провоцировать эрозию и уменьшать уровень органических веществ в почве, который, по словам фермеров, и так очень низкий.

 *Текст подається мовою оригіналу

«Я відразу зробив аналіз ґрунту і побачив, що він дуже виснажений. Навіть не з точки зору рівня поживних речовин, а з точки зору мікробіальної активності. Тому ми зрозуміли, що потрібно захищати поверхню ґрунту, залишати на ній певну кількість рослинних решток. Почали шукати рішення: який агрегат дасть золоту середину — комбінацію механічного зменшення ущільнення ґрунту і разом із тим залишатиме певну кількість рослинних решток. Таким чином прийшли до вертикального обробітку ґрунту», — розповідає Денис Сергієнко, який фермерує разом із тестем Дмитром Лебедем.

«У нас розрив поколінь і підходів, хоч я старший, але був змушений підлаштуватися під погляди Дениса, оскільки розумію, що молоде покоління має новий і правильний підхід до ведення бізнесу, — розповідає співвласник ТОВ «Лебідь Агро» Дмитро Лебідь. — Комбінація наших знань та досвіду, на мій погляд, приводить до хорошого результату».

Денис Сергієнко наводить приклад, що уже другий рік поспіль у квітні наступає повітряна посуха: «У нас же там, де є рослинні рештки, зберігається волога. Відповідно ми забезпечуємо рівномірні сходи, що в результаті позначається на урожайності та доходах».
 
В обробітку ТОВ «Лебідь Агро» на сьогодні 1100 га. Експериментували з тваринництвом, мають 63 бичка на відгодівлі. Запустили спільний проєкт з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), які допомогли у фінансових та організаційних питаннях. Але наразі фермер каже, що за поточного рівня цін ця справа, на жаль, нерентабельна.
 
«Я орієнтований на американську модель ведення сільського господарства. На мою думку, наразі немає жодних причин, чому ми не можемо робити те саме в Україні. Тож для мене основним джерелом інформації є американський агрономічний форум, який працює з 2006 року.
 
В Україні аналогу такому майданчику, де фермери настільки активно обговорювали актуальні теми, на жаль, поки немає. Я вільно володію англійською, тому вся інформація у доступній формі. Помітив, що там агрегати вертикального обробітку ґрунту мають досить велику частку на ринку», — говорить Денис Сергієнко.

ТОВ «Лебідь Агро» придбали KUHN Krause Excelerator 8005 у 2017 році. За цей час напрацювання по агрегату становлять близько 10 000 га. Власники розповідають, що була заміна лише розхідних матеріалів. Жоден диск ще не замінювали, зважаючи на те, що працюють по піщаних ґрунтах. «Це єдиний безпроблемний агрегат, який є наразі у нашому господарстві», — додає Денис.

В господарстві роблять перший прохід Excelerator 8005 осінню з кутом атаки 5 градусів, відразу після збирання. Основна його мета — подрібнити рослинні рештки, з чим агрегат для вертикального обробітку справляється на відмінно. Наступне завдання — рівномірно розподілити рештки по ширині проходу і приробити їх у ґрунт для того, щоб відбувся процес розкладення, але не швидкий. «Ми хочемо 60-70% рослинних решток залишити на поверхні ґрунту», — каже Денис Сергієнко.
 
Додає, що за рахунок великої маси і швидкості Excelerator 8005 створює ефект «струсу», передає вібраційне зусилля в ґрунт, за рахунок чого відбувається розущільнення ґрунту на глибину 10-12 см.
 
«Весною робимо коригуючий прохід з кутом атаки 2-3 градуси там, де потрібно вирівняти поверхню поля, з чим Excelerator 8005 дуже добре справляється. Агрегатом заходимо наприкінці березня - початку квітня, чим також провокуємо проростання падалиці та ранніх бур’янів», — розповідає співвласник ТОВ «Лебідь Агро».
 
Денис Сергієнко також зазначає, що дуже важливо, щоб робоча швидкість при роботі з Excelerator8005 становила не менше 15-16 км/год, інколи працюють і на 18 км/год. Оскільки саме так забезпечується рівномірний розподіл решток і максимальний вирівнюючий ефект. Працюють із трактором потужністю 315 к.с.

Щодо налаштувань агрегату, то фермер розповідає, що все відбувається дуже просто: «Регулювання глибини з допомогою однієї поворотної ручки виставляється на весь агрегат. Кут атаки регулюється на кожній батареї від 0 до 5 градусів».
 
Механізатор ТОВ «Лебідь Агро» Валерій Карп’юк додає, що працювати з агрегатом просто. Максимально за день напрацьовував 100-120 га. «Нічого не потрібно змащувати, невелика кількість регулюючих налаштувань, все зручно та швидко», — каже механізатор.
 
Але аграрії додають, що важлива не лише якість машини та її технічні характеристики, але і сервіс і післяпродажна підтримка: «Без неї будь-яка техніка, будь-яка технологія не варта нічого. Сюди входить і склад запчастин, їх наявність, хороші сервісні працівники».
 
З даним господарством працює спеціаліст компанії «УАПК» Олександр, який обслуговує не лише Excelerator 8005, а й іншу техніку. «Оперативно та якісно, навіть по телефону консультує. Сьогодні замовили, завтра потрібна запчастина вже у нас», — ділиться враженнями Дмитро Лебідь.


Придбати техніку KUHN можна на вигідних умовах, скориставшись послугою кредитування від провідних банків. Одна з кращих пропозицій від «Кредобанк»: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua