Чи повірить у біологічне добриво Україна?

19 січня 2017, 13:00 5637

Сучасні технології у всіх сферах випереджають нас на декілька кроків. І, мабуть, уже не дивують новітні відкриття, все сприймається як належне. Телевізор, як шпалери, телефон, що скручується в трубочку, трактор без кабіни і водія. AgroPortal.ua побував на презентації ще одного унікального продукту — препарату, який дозволяє розкрити генетичний потенціал рослин.

Група компаній «АгроЕксперт» стала ексклюзивним дистриб’ютором американського добрива — Vitazyme. Як було представлено на презентації, Vitazyme — натуральний рідкий органо-мінеральний «біостимулятор» для ґрунтових організмів і рослин, що містить низку біологічних активаторів (гормони росту — брасиностероїди, вітаміни групи В). Цей продукт у біологічний спосіб продовжує життєвий цикл ґрунту, стимулюючи корисні для рослин організми знищувати шкідливі, а також створює необхідні фактори росту  і розвитку рослини.

Директор «Агро Експерт Інтернешнл» і Майкл Худак, президент компанії PlantDesigns (США
Сергій Груша, директор «Агро Експерт Інтернешнл» і Майкл Худак, президент компанії PlantDesigns (США)
Фото: компанія «АгроЕксперт»

Як працює?

Vitazyme містить біологічно активні речовини (тріоконтанол, глюкозиди), які стимулюють рослини підвищувати інтенсивність процесу фотосинтезу. Накопичується більше енергії сонячного світла у вигляді вуглецевих сполук, що, у свою чергу, покращує переміщення поживних речовин (вуглеводів, білків та інших), необхідних для росту, до прикореневої зони. Активні компоненти Vitazyme можуть надходити до рослини як через листя, так і через коріння. При цьому поліпшується розвиток кореневої системи і збільшуються виділення з неї. Це активізує метаболізм усієї популяції мікроорганізмів прикореневої зони до більш високого рівня, викликаючи потужний синтез речовин, необхідних для росту рослин, і швидке вивільнення корисних мікроелементів. Увесь цей процес можна узагальнено назвати симбіотичним циклом, а Vitazyme, в свою чергу, прискорює цей природний цикл.

Джерело: презентація Вадима Плотнікова
Джерело: презентація Вадима Плотнікова

Унікальність продукту полягає не лише у його біологічній складовій, а й у тому, що його можна застосовувати майже для всіх сільськогосподарських культур: від зернових до плодових, для квітів та тропічних фруктів, у ґрунт ставків і під багаторічні  трави, в гідропоніці і для тепличних рослин. Відрізняється лише технологія внесення (обприскування або фертигація).

Що думають практики?

Фото: компаія «АгроЕксперт»
Ігор Брагінець, директор приватного сільськогосподарського підприємства «Альфа-Агро» (Херсонська область)
Фото: компанія «АгроЕксперт»

Із Vitazyme ми працюємо близько 7 років, з того часу, як він з’явився в Україні. Оскільки ми завжди відкриті до експериментів, то спробували новинку, навіть можна сказати, що ризикнули. Звісно, кожен виробник дбає про собівартість продукції, а Vitazyme не дешевий у порівнянні з іншими засобами, які представлені на ринку. Але в будь-якому разі результатами ми були дуже приємно здивовані. До кожного препарату є таблиця, де вказано, на скільки відсотків він збільшить врожай. Особисто я скептично ставлюся до такої інформації. А на прикладі Vitazyme ми отримали рівно ті цифри, які були написані в таблиці. На наступний рік ситуація повторилася. Якщо пройтися по культурах, то зернові давали прибавку близько 6 ц/га, соя — 5-6 ц/га, льон — 2,5 ц/га, соняшник — 4-4,5 ц/га. Одна гривня, витрачена на Vitazyme, забезпечує додаткове надходження 4-20 гривень.

Тому можна стверджувати, що стабільно позитивні результати, які забезпечує Vitazyme, перекривають його ціну.

Фото: з особистого архіву Вадима Плотнікова
Вадим Плотніков, консультант агрономічної служби компанії Plant Design (США)
Фото: з особистого архіву Вадима Плотнікова

Ми спільно з американцями розробили брошури для кожної культури щодо використання Vitazyme. В Україні дослідження проводилися з 2008 до 2013 рр. — виключно наукові дослідження, далі поєднували як науку, так і практику.

Перевагою можна назвати те, що ним можна обробляти насіннєвий матеріал за 90-120 днів до посіву. Наприклад, кукурудзу — в січні, а сою — в лютому. Тобто насіння  до посіву можна розсипати у мішки і розвезти по господарствах.

Продукт знаний у Північній і Південній Америці, Австралії, В’єтнамі. Якщо брати Європейський континент, то Україна використовує Vitazyme найбільше, далі ідуть Росія, Казахстан, Молдова, Австрія, Чехія, Німеччина.

Я можу сказати, що дослідження, які були проведені в Україні, відкрили очі навіть американським науковцям. Ми дослідили, коли, в які фази і для якого продукту буде більш доречно вносити Vitazyme. Американці пропонували вносити 1 л/га, а ми визначили, що навіть мінімальна доза Vitazyme у 0,3-0,5 л/га працює. Головне — дотримуватися фази внесення, що було досліджено саме в Україні.

Микола Загородній, заступник директора з виробництва центрального кластеру компанії «Кернел»
Фото: компанія «АгроЕксперт»

Працювати з Vitazyme ми почали з другої спроби, у 2013 р., і продовжуємо до цього часу. Зараз це як сталий елемент у нашій технології для обробки насіння кукурудзи, пшениці, сої, соняшнику. Ми зазвичай перед використанням проводимо досить велику кількість випробувань. Vitazyme показав гарний результат: підвищує якість зерна й урожайність, стресостійкість рослин. Після цього всі сумніви зникли.

Чи є майбутнє?

Vitazyme, як каже менеджер з продажу компанії «Агро Експерт» Антон Коваль, — це високоякісний стимулятор росту і мікродобриво, яке використовується для позакореневого підживлення.

«Основна перевага препарату —  те, що він є чисто органічним продуктом і не вступає в хімічну реакцію з іншими речовинами. Це те, що дає рослині поштовх до росту, стимулює взяти з ґрунту максимальну кількість необхідних поживних речовин», — додає він. 

Виробники Vitazyme стверджують, що це справжній прорив у галузі збільшення врожайності та якості сільськогосподарських культур.

Чи повірить у біологічне добриво не знайомий із продуктом вітчизняний сільгосптоваровиробник? Будемо спостерігати та шукати всі сфери практичного застосування чудо-продукту, щоб на власні очі переконатися у його унікальних властивостях.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua