Краща аграрна практика 2016: життя після конкурсу, або Як витратили виграш його переможці

10 жовтня 2017, 06:40 4546

Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика» цього року пройде втретє. Його основна мета — дізнатися , як студенти проходять виробничу практику, чи допомагають їм знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони повертаються до студентських лав.

Щороку сотні студентів беруть участь у конкурсі, визначаються фіналісти та нагороджуються переможці. Проте яка ж подальша доля цих молодих людей, як змінилося їхнє життя після участі у конкурсі та чи допоміг він їм реалізуватися? Про це та інше редакція AgroPortal.ua розпитала їх особисто.

«N.B.!» Стартує III Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2017»

Фіналісти конкурсу

Студент 5-го курсу біотехнологічного факультету Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Сергій Карлов, який посів перше місце у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Краща аграрна практика 2016», розповідає, що в його житті, дійсно, відбулися кардинальні зміни.

«Завдяки конкурсу я отримав величезний професійний досвід як фахівець тваринницької галузі сільського господарства та змінив ставлення до професійної діяльності у агробізнесі України», — стверджує переможець конкурсу.

Отримані за перемогу преміальні 3000 грн Сергій витратив на участь у різних професійних заходах:  виставці-конференції День молодого спеціаліста: «Твій професійний старт», студентській науково-практичній конференції «Новітні технології виробництва та переробки продукції тваринництва», міжнародній виставці «Агро-Експо 2017», виїзному засіданні Верховної Ради України на базі Національного університету біоресурсів і природокористування.

Джерело фото: з особистого архіву Сергія Карлова
Джерело фото: з особистого архіву Сергія Карлова

Восени переможець конкурсу «Краща аграрна практика 2016» збирається відвідати модуль занять у агрошколі від УКАБ.

Третє місце посіла 22-річна студентка 5-го курсу Вінницького національного аграрного університету Есфір Дворжак, яка проходила практику  на полуничній фермі у Німеччині. За словами дівчини, конкурс надихнув її працювати далі у галузі рослинництва, здобувати нові знання та пробувати використовувати свій досвід, отриманий у Німеччині, в Україні.

«Отримані призові 1000 грн я витратила на подорож до Карпат, — розповідає Есфір. — Як фіналіст конкурсу я мала можливість безкоштовно брати участь у конференціях, але, на жаль, випускний рік в університеті відняв усі сили».

Джерело фото: з особистого архіву Есфір Дворжак
Джерело фото: з особистого архіву Есфір Дворжак

Стажування в компанії «КВС-УКРАЇНА» як старт агрокар»єри

За умовами конкурсу 2016 року партнер конкурсу компанія «КВС-УКРАЇНА» надала можливість трьом студентам, які взяли участь у конкурсі, пройти стажування.

Вікторія Марчук, студентка 5-го курсу агрономічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, неймовірна рада, що їй випав шанс пройти саме таке практичне навчання.

«Після прибуття на підприємство мене привітно зустріли його керівництво і працівники —  гарні й щирі люди та справжні фахівці своєї справи. Головний технолог і завідувач лабораторії провели екскурсію виробництвом та розповіли про особливості усіх виробничих процесів, —  ділиться враженнями Вікторія. — Наступного дня я безпосередньо приступила до роботи у лабораторії контролю якості насіння, забезпеченої найсучаснішим обладнанням. До моїх обов'язків входив контроль якості сировини та насіння, а саме — відбір проб насіння, аналіз його вологості арбітражним методом, визначення енергії проростання та схожості насіння».

Вікторія щиро вдячна конкурсу та компанії «КВС-УКРАЇНА» за таку можливість.

«Я хочу подякувати редакції AgroPortal.ua за проведення конкурсу «Краща аграрна практика 2016», начальнику виробництва насіння кукурудзи та олійних культур Олександру Вадимовичу Прусу — за кураторство, начальнику ВП ТОВ «КВС-УКРАЇНА» Юрію Анатолійовичу Хамайдюку та дружньому колективу — за підтримку й допомогу в роботі, своїй альма-матер —

Джерело фото: з особистого архіву Вікторії Марчук
Джерело фото: з особистого архіву Вікторії Марчук

Житомирському національному агроекологічному університету —  за ґрунтовні знання. Сподіваюсь, що моя практика стане вдалим стартом подальшої кар'єри у ТОВ «КВС-УКРАЇНА».

З 1 жовтня 2017 року Вікторія продовжила працювати в лабораторії ВП ТОВ «КВС-УКРАЇНА» вже як не практикантка, а помічник техніка-лаборанта.

Ще одна студентка, яка отримала можливість пройти стажування у компанії «КВС-УКРАЇНА», не скористалася цим шансом.

Студентка 2-го року магістратури факультету агротехнологій і природокористування Подільського державного аграрно-технічного університету Інна Швець не змогла пройти стажування у компанії, бо поїхала на виробничу практику за кордон.

Джерело фото: з особистого архіву Інни Швець
Джерело фото: з особистого архіву Інни Швець

А от Михайло Марків, нинішній студент 5-го курсу агрономічного факультету НУБіП України, використав свій шанс на повну і пройшов у компанії «КВС-УКРАЇНА» переддипломну практику.

«Під час проходження практики я познайомився з багатьма досвідченими людьми в галузі агрономії, вивчив нові технології вирощування кукурудзи, які застосовує «КВС-УКРАЇНА». Також я відвідав насінницький завод в м. Кам«янці-Подільському, де для мене провели екскурсію територією та ознайомили з усіма етапами виробництва, —  розповідає Михайло. —  Хочу висловити подяку Олександру Прусу за можливість пройти практику у ТОВ «КВС-УКРАЇНА», яка допомогла мені поповнити знання, та Юрію Крілю, який ознайомив мене із  технологіями цієї компанії».

Джерело фото: з особистого архіву Михайла Марківа
Джерело фото: з особистого архіву Михайла Марківа

Якщо ти, як і ці амбітні студенти — фіналісти минулорічного конкурсу, мрієш почати свою агрокар»єру та отримати можливість розказати всім про свою ідеальну практику, тоді не зволікай — хутчіш бери камеру до рук і починай створювати свою агроісторію, адже ІІ Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2017» вже стартував!


Примітка: з володарем 2-го місця у  конкурсі «Краща аграрна практика 2016» Ігорем Папіровником, на жаль, зв«язатися не вдалося.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua