Неймовірні села України 2019: Доротище

17 червня 2019, 00:00 6758

Серед мальовничої природи, купаючись у плесах голубого озера, потопає село Доротище Ковельського району Волинської області. У 1767 році була збудована Свято-Успенська церква, що є пам’яткою архітектури національного значення. У селі діють школа, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, відділення зв’язку, магазин господарських і продовольчих товарів, а також багато зареєстрованих аграріїв.

Кількість населення у 2018 р. — 909 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. У селі є Успенська церква — пам'ятка містобудування та архітектури національного значення та Дмитріївська церква — найстаріша пам'ятка архітектури на Волині.

Туристична інфраструктура. На території села є продуктові магазини, де можна перекусити та випити каву/чай.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. В рамках реалізації проекту Vol Kov Tur «Щодо сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» було закладено Алею дружби.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. На території сільської ради зареєстровані та сплачують податок наступні підприємства: 2018 рік — 26 підприємців внесли до місцевого бюджету 573 260 грн, товариства «Вілена-М», «Енсол» та ФГ «Агро-Плюс» — 389 901 грн, СТОВ «Ратнівські аграрії» та СТзОВ «Облапське» — 33 272 грн.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. У 2018 році був облаштований спортивний зал для учнів місцевої школи; проведений поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільної дороги загального користування місцевого значення.

Бізнес-план — облаштування паркової зони.

Невід'ємною складовою дозвілля є організація відпочинку в парках, які наприкінці XX ст. перетворилися на соціально-педагогічні комплекси, що виконують просвітницьку, рекреаційну, соціальну, виховну, культурну, екологічну функції. Паркові комплекси пропонують великий асортимент послуг: творчі заходи, теніс, велосипедні прогулянки, екскурсії, гральні майданчики для дітей, культурно-мистецькі клуби, групи здоров'я. Парки залишаються найдоступнішими закладами дозвілля, розрахованими на відвідувачів будь-якого віку та соціального стану, спроможними надати населенню різноманітні культурно-просвітницькі, видовищні, спортивні, рекреаційні послуги.

Загальна сума витрат проекту складає 300 тис. грн. На грантові кошти буде проведено підготовку території паркової зони, встановлено рекреаційні зони, побудовано сцену для проведення вистав та концертних програм, облаштовано зону для велосипедистів, створено зону зеленого туризму (відпочинок з палатками), облаштовано пляж біля озера.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут