Клуб агроефективності: кукурудза на крапельному зрошенні на 30% рентабельніша, ніж на дощуванні

03 жовтня 2017, 07:00 6108

Головний агроном компанії BARBET Олександр Гож на досвіді кількох господарств південного регіону вивчає результати застосування різних типів зрошення. Охоче ділиться ними, зокрема, й під час днів поля, які організовують для колег.
Джерело фото: Александр Гож // facebook.com
Джерело фото: Александр Гож // facebook.com

«У нас в Снігурівському районі, це в 30 км від Херсона, вважайте, взагалі кукурудза без зрошення не росте, згорає практично під корінь. Можна отримати  хіба що якісь 1-1,5 т/га, — розповідає Олександр. —  На дощуванні урожайність складає до 11 т/га, а на крапельному зрошенні — 18 т/га. І це за абсолютно однакових інших умов, той самий середньопізній гібрид з ФАО 420».

Зрозуміло, на краплю витрачається більше коштів, але все одно на виході економіка красномовна: рентабельність кукурудзи, вирощеної на крапельному зрошенні, на 30% більше. Витрати на зрошення окуповуються за сезон.

Господарство використовує разову крапельну стрічку, із придбанням якої зараз немає жодних проблем. Для економії стрічка закладається через ряд, у міжрядді. Загалом виходить 7 км на 1 га. Культура інтенсивно поливається щодня протягом 20 днів до цвітіння і 20 днів після нього. З водою додаються і добрива.

Така технологія практикується вже упродовж 4 років.

У ФГ «Строганівське» Чаплинського району компанія вирощує 80 га сої на краплинному зрошенні. Минулорічний експеримент на 10 га лише переконав у правильності вибору. На ділянках, де застосовувалося дощування, отримали сою по 4,5 т/га. А от на зрошенні — 5,5 т/га. Економічно соя на крапельному зрошенні теж дуже перспективна, впевнений головний агроном.

BARBET вирощує також пшеницю, соняшник, прекрасною культурою вважають для свого регіону й льон олійний. «На 1 центнер формування насіння льону використовується 44 тонни води, в той час як такий самий показник у соняшнику — 186 тонн, — аргументує Олександр Гож. — Отже, в нашій зоні льон — чудова, можна сказати, африканська культура. Без води дасть урожай 1,3 т/га».

Окремі підрозділи компанії практикують органічне виробництво таких культур, як льон, ріпак, пшениця, соняшник, горох, ячмінь, коріандр, нут, кукурудза. Успішно експортують свою продукцію за кордон.